6 Şubat’ta Malatya valisiydi! Antalya Valisi, felaketi gözleri dolarak anlattı

şerbetçi

Member
Depremin-yil-donumunde-Vali-yasadiklarini-anlatirken-zorlandi-534589.jpg
Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremlerin yıl dönümü dolayısıyla Antalya’da anma töreni düzenlendi. Antalya Spor Salonu’nda gerçekleştirilen törene Vali Hulusi Şahin, Antalya Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Cansel Çevikol Tuncer ve diğer protokol üyeleri katıldı. Törende AFAD gönüllüsü Özgür Kömez, Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Amiri Hidayet Yıldırım ve Malatya’da depreme yakalanan Mustafa Özuymaz yaşadıklarını anlattı. Dönemin Malatya Valisi olan Antalya Valisi Hulusi Şahin ise deprem anında ve sonrasında yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı. Şahin, “Trafik kazası geçiren bir kişi kaza anının bir kısmını unutur ya ben de bazı bölümleri hatırlayamıyorum. Depremde 14 milyon insanın da bir parçası öldü. Bizlerin de bir parçası öldü. Bizim yaralarımız asla iyileşmiyor, bir araba yoldan geçtiğinde, bina sallandığında yine o anı yaşıyorsunuz” dedi. Vali Şahin, deprem bölgesine 3 gün boyunca yardım ulaşmadığını ve insanların kendi kaderleriyle baş başa kaldığını da sözlerine ekledi. Törende ayrıca depremin etki ettiği 11 ilden çarpıcı fotoğrafların yer aldığı bir sergi de açıldı. Rus sanatçı Nadia Çimen’in 11 ildeki tarihi mekanların yıkılmadan önceki hallerini resmettiği tablolar da ilgi gördü. -Haber Merkezi