Açılışta müjdeyi verdi: Martta Alanya’nın 3 mahallesine doğalgaz verilecek

şerbetçi

Member
d999f8bf-2dec-4bb3-aea7-4420b4e039e6-750x500.jpeg
Milliyetçi Hareket Partisi’nin (MHP) Alanya Seçmen İletişim Merkezi, Saray Mahallesi, Salı Pazarı karşısındaki alanda yoğun katılımla açıldı. Açılışa, Alanya Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Antalya Milletvekili Tuba Vural Çokal, MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun ve MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül, AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı, MHP ve AK Parti İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri, partililer ve çok sayıda vatandaş katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda Onur Temel ve Hilmi Durgun’un ardından konuşmasını yapan Adem Murat Yücel, Alanya için durmak yok, yola devam edildiğini ifade ederek, Cumhur İttifakı’nın desteğiyle güçlü bir Türkiye, Antalya ve Alanya için çalışacaklarını belirtti.

YÜCEL 10 YILDA YAPTIĞI HİZMETLERİ ANLATTI

Yücel, geçmiş 10 yılda yapılan hizmetlerin bir özetini sundu. Alanya’nın alt yapı, üst yapı, eğitim, sağlık, spor ve turizm gibi birçok alanda büyük gelişmeler kaydettiğini dile getiren Yücel, ayrıca, belediyenin bütçesinin büyük ölçüde arttığını ve Alanya’nın en çok yatırım yapılan ilçe haline geldiğini vurguladı. Mega projelerin hayata geçirilmesi ve altyapı çalışmalarının tamamlanmasıyla Alanya’nın daha da gelişeceğini söyledi. Yücel, “Göreve geldiğimizde belediyenin bütçesi 96 milyondu. Şimdi bütçemiz 4 Milyar 600 bin TL. Bütçemizi 40 kat büyüttük. Alanya Belediyesini Antalya’nın en çok yatırım yapan belediyesi haline getirdik. Yapılamaz denilenleri yaptık” diye konuştu.

YÜCEL’DEN ALANYA’YA DOĞAL GAZ MÜJDESİ

Yücel, gelecek dönemde yapılacak projelerden de bahsetti. Alanya’nın doğal gaz altyapısına kavuşturulması, yeni okulların yapılması, spor alanlarının genişletilmesi ve kentsel dönüşüm projelerinin devam ettirilmesi gibi önemli adımların atılacağını duyurdu. Ayrıca, Alanya’nın ikili eğitim sisteminden tamamen kurtarılacağını ve eğitimde daha fazla yatırım yapılacağını belirtti. Yücel şunları söyledi; “Alanya’mızda bir hayali daha gerçeğe dönüştürdük. Alanya’mız doğal gaza kavuşuyor. Mart ayında Çıplaklı, Cikcilli ve Oba bölgesinde evlere doğal gaz verilmeye başlanacak. Daha sonra perdey pey tüm mahallelerimize doğal gaz bağlanacak. Geçtiğimiz 10 yılda; tüm enerjim, gücüm, aklım ve kalbimle, adım adım planlayarak, alın teri dökerek, durmadan, yorulmadan Alanya için çalıştım. Alanya daha güçlensin, daha yükselsin, daha ileri gitsin, daha güzelleşsin, daha da yücelsin diye karış karış her köşesine hizmet götürmenin mücadelesini verdik.”

ÇAVUŞOĞLU: “ALANYA HİZMETİ KENDİ BÜTÇESİYLE YAPTI”

Mevlüt Çavuşoğlu ise Adem Murat Yücel’in Alanya’ya yerel yönetim anlamında büyük hizmetler verdiğini belirterek, Antalya Büyükşehir Belediyesinin son 5 yıldır Alanya ve Antalya’nın herhangi bir yerinde hizmetini görmediklerini ifade etti. Çavuşoğlu, “Biz şahıslarla uğraşmıyoruz, ona kötü demiyoruz ama hizmetin gelmediği de bir gerçek. Alanya hizmetin büyük bir bölümünü kendi bütçesiyle yapmak durumunda kaldı. O nedenle hem Alanya‘yı kazanmamız gerekiyor hem de Antalya Büyükşehir Belediyesini kazanmamız gerekiyor. Alanya ve Antalya belediyeleri ile beraber hükümetin de uyumlu içinde çalışması memleketimiz için son derece yararlıdır. Hükmet biziz desteklemedi diyen olursa da ne zaman para istedilerse gönderdik ne istedilerse gönderdik. Sahaya indik” diye konuştu.

BAKAN ERSOY: “ANTALYA VE 19 İLÇEDE SANDIKLARI PATLATACAĞIZ”

Bakan Ersoy ise konuşmasında, Mahalli İdareler Seçimleri’ne yaklaşırken Cumhur İttifakı’nın hizmet için milletin yanında olduğunu dile getirdi. Bakan Ersoy, Alanya ve Antalya genelindeki seçimlerde büyük bir başarı elde etmeyi hedeflediklerini belirterek, milletin teveccühüyle ve desteğiyle eser ve hizmet belediyeciliğini hayata geçireceklerini sözlerine ekledi. Ersoy, “Gün gün, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimine yaklaşıyoruz. Cumhur İttifakı, yine millete hizmet için yan yana, yine kaya gibi sapasağlam. İnşallah, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere ülke çapında, en yüksek seviyede gerçekleşecek bir seçim başarısıyla milletimizin hizmetinde olacağız. Allah’ın izniyle Antalya Büyükşehir’de de 19 ilçemizde de milletimizin teveccühüyle, desteğiyle sandıkları patlatacağız. Milletimizden yetki aldıktan sonra da eser ve hizmet belediyeciliğini, vatandaşlarımızın hayatına dokunan projeleri birer birer uygulayacağız. Hizmet ve eser belediyeciliği, Antalyalı hemşerilerimizin, güzel şehrimizin güzel insanlarının emrinde olacak” ifadelerini kullandı.

“ALANYA İÇİN BİR KEZ DAHA KOLLARI SIVAYACAĞIZ”

Bakan Ersoy, bu süreçte Cumhur İttifakı’nın tüm mensuplarının birlikte çalışarak güzel neticeler almayı amaçladığını ifade etti. Hemşehrilerle doğrudan temas kurarak projelerini anlatacaklarını ve Antalya’nın her beldesine hizmet götüreceklerini belirten Ersoy, Türkiye Yüzyılı vizyonuyla, merkezi idare ile yerel yönetim uyumunun potansiyelini Antalya’nın her noktasına taşıyacaklarını vurguladı. Ersoy şunları söyledi; “Bu süreçte hep beraber, güzel neticeler almak için canla başla çalışacağız. Cadde cadde, sokak sokak, kapı kapı dolaşacak, hemşerilerimizle olan gönül bağımızı daha da güçlendireceğiz. Daha güzel bir Antalya, daha güzel bir Alanya için hayallerimizi, projelerimizi, planlarımızı anlatacağız. Cumhur İttifakı’ndan bütün arkadaşlarımızla omuz omuza, gönül gönüle çalışıyoruz, çalışacağız. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve Saygıdeğer Büyüğümüz Devlet Bahçeli’nin önderliğinde AK Parti ve MHP’nin yerel yönetim deneyimlerini, başarılarını, bütün bu birikimi milletimize anlatacak, desteklerini, onaylarını alıp, çok daha güzel bir Türkiye, çok daha güzel bir Antalya, çok daha güzel bir Alanya için bir kez daha kolları sıvayacağız.”

“ANTALYA’MIZA ÇAĞ ATLATMAYA HAZIRIZ”

Bakan Ersoy, Cumhur İttifakı’nın hizmet anlayışını ve birlik ruhunu vurgulayarak, siyaseti halka hizmet olarak gören bir anlayışa sahip olduklarını ifade etti. “Oyu cepte görmek” yerine “sevgiyi gönlümüzde” taşıdıklarını belirten Ersoy, her bir vatandaşın kıymetli olduğunu ve her ilçenin önemli olduğunu vurguladı. Ersoy konuşmasını şu sözlerle noktaladı, “Türkiye Yüzyılı vizyonumuzla, merkezi idare ile yerel yönetim uyumunun potansiyelini Antalya’mızın her yöresine, her beldesine taşıyacağız. Siyaseti, sadece ve sadece halka hizmet olarak gören bir anlayışın mensupları olarak, ayrımcılıkla, ideolojik takıntılarla işi olmayan bir ekip olarak, gündemine sadece hizmeti alan bir ekip olarak, Antalya’mıza çağ atlatmaya hazırız.

Biz; birilerinin yaptığı gibi, partisine gönül bağını bir mecburiyet gibi gören anlayışa sahip değiliz. ‘Oyu cepte görmek’, en hafif tabiriyle siyasi nezaketsizliktir. Biz ‘Oyu cepte’ değil, ‘Sevgisi gönlümüzde’ diyoruz. Aynı şekilde, ‘Şurası kalemiz, burası kalemiz’ yaklaşımı da problemli bir yaklaşımdır. Hayır! Her ilimiz, her ilçemiz, her beldemiz kıymetlidir, gözbebeğimizdir. Hangi siyasi yaklaşıma sahip olursa olsun her bir vatandaşımız da kendisine hizmetle mükellef olduğumuz bir kıymetimizdir. Milletimizin takdiri, her zaman baş göz üzeredir. Hedefimiz; Cumhur İttifakı’nda olan belediyeleri tekrar kazanırken, bunların üzerine yenilerini katmaktır.”

KURDELE KESİMİYLE AÇILIŞ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Konuşmaların ardından Alanya Belediye Başkan Adayı Adem Murat Yücel, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, MHP Antalya Milletvekili Hilmi Durgun ve MHP Antalya İl Başkanı Onur Temel, MHP Alanya İlçe Başkanı Mustafa Sünbül ve AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mehmet Şarani Tavlı seçim ofisinin açılışı için kurdele kesimi gerçekleştirdi. -Alkın BİRİCİK