Anadolu Adliyesi'nden 15 Temmuz Anma Etkinliği

şerbetçi

Member
İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcısı İdris Aksoy, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdür Yardımcıları, personeli ve yükümlüleri olmak üzere toplam 50 kişinin katılımıyla Üsküdar’da Hafıza 15 Temmuz Müzesine ziyaret gerçekleştirildi. İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı’nın konuşmasından sonra, sela okundu. Şehitlerimiz için Kuran-ı Kerim Tilaveti ve Dua okundu. Daha sonra Hafıza 15 Temmuz Müzesi Ziyaret edildi. DENETİMLİ SERBESTLİK MÜDÜR SEVİYYA SANCI Etkinlikte bir konuşma yapan, İstanbul Anadolu Denetimli Serbestlik Müdürü Seviyya Sancı, “Bugün, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün 8. yıldönümü münasebetiyle bir araya gelmiş bulunmaktayız. Bu vesile ile vatanımızın bağımsızlığı ve milletimizin iradesine kast eden hain darbecileri bir kez daha lanetliyor, aziz şehit ve gazilerimizi de rahmet ve şükranla yâd ediyorum. 15 Temmuz, sadece bir direnişin değil aynı zamanda bir dirilişin sembolüdür. 15 Temmuz, bir milletin Çanakkale ruhu ile yeniden ayağa kalktığı ve düşmana geçit vermediği gündür. O gece, milletimiz tüm dünya ’ya bir kez daha göstermiştir ki, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır. Sarsılmaz bir iman ve cesaret ile bedenlerini tankların önüne siper eden kahramanlarımız var oldukça hainlerin sinsi planları, ihanet kalkışmaları ve şeytani tuzakları daima yerle bir olacaktır. Milletimizin azim ve kararlılığı, devletimizin dirayeti sayesinde bastırılan darbe girişiminin en önemli dönüm noktalarından birisi de, işte tam burada Şehitler köprüsünde yaşanmıştı. Şairin ifade ettiği gibi;O gece seksen milyon, tek bedende birdiler, Şehitler köprüsünde öldükçe dirildiler. Asla unutulmasın ki; Vatanımızın bölünmez bütünlüğü, milletimizin istiklal ve hürriyeti ezelde yakılmış bir meş’aledir. Hiçbir güç bu meş’aleyi söndüremeyecektir. İstiklal Şairimiz Mehmet Akif’in dediği gibi; Hakkıdır, hür yaşamış bayrağımın hürriyet; Hakkıdır, Hakk’a tapan milletimin istiklal! Bu anlamlı günde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, bütün şehit ve gazilerimizi ve ayrıca 15 Temmuzda kanları ile vatanımızın tapusuna imza atan aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor, minnet ve şükranlarımızı sunuyorum. 15 Temmuz’un 8. yıl dönümünde, demokrasiye ve milli iradeye olan inancımızı bir kez daha vurguluyor, milletimizin bu konudaki kararlılığı ve azmi karşısında saygıyla eğiliyorum. Bir niyaz ve dua niyeti ile şu dörtlüğü de burada dile getirmek istiyorum Devletimiz var olsun! Milletine yar olsun! Albayrağın altında! Yurdum bahtiyar olsun”