Antalya, Alanya, İstanbul, Ankara, İzmir hepsinde başladı!

şerbetçi

Member
WhatsApp-Gorsel-2024-02-27-saat-15.12.11_d5d34b9a-750x549.jpg
Denetimlerini aralıksız sürdüren Bakanlık Ramazan ayının yaklaşmasıyla birlikte denetime alanını genişletti. Fahiş fiyatlara karşı marketleri denetime tabi tutan Bakanlık Antalya’nın da dahil olduğu 10 ilde eş zamanlı denetim gerçekleştirdi. Kontrollerde il ve ilçe tarım müdürlükleri, Zabıtalar ve diğer denetim ekipleri yer aldı. Alanya’da da denetimlerin aralıksız sürdüğünü belirten İlçe Tarım Müdürü Mehmet Rüzgar, “Bizler gerçekleştirdiğimiz her denetimde fahiş fiyata fırsat vermiyoruz” dedi.
‘FAHİŞ FİYATA FIRSAT YOK’
Alanya Posta Medya ekibine açıklamalarda bulunan Müdür Rüzgar, “Denetimlerimiz her daim devam ediyor. İlçe Tarım Müdürlüğü olarakta her türlü denetimlerimizi aksatmadan gerçekleştiriyoruz. Öncelikle Zabıta ekiplerimizin çalışmaları ile özellikle temel gıda ve temel ihtiyaç ürünlerine yönelik etiketler incelendi. Denetimlerde, ürünlerde fahiş fiyat olup olmadığına, ürünün etiket fiyatı ile kasa fiyatı arasında fark bulunup bulunmadığına, etiketlerdeki ürün fiyatının son değişim tarihi ile önceki fiyatı gibi bilgilere bakıldı. Bizlerde İlçe Tarım Müdürlüğü olarak denetimlerimizde fahiş fiyata fırsat vermiyoruz. Gerekli işlemleri uyguluyoruz” dedi.
GIDA DENETİMLERİMİZ ARALIKSIZ SÜRÜYOR
Kantinler, okul yemekhaneleri, kasaplar, oteller ve birçok işletmeninde denetimlerinin sürdüğünü belirten Rüzgar, “Denetimlere ara yok. Toplu tüketim alanları marketler kasaplar restoranlar her yeri denetliyoruz. Satış ve toplu tüketim alanlarını daha aktif bir şekilde denetime tabi tutuluyor. Üretim yerlerinde de hasat öncesi hasat sonrası toplamda 652 numune aldık. Bununla birlikte ilçemizde 2023 yılında Alanya İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü olarak 5 bin 918 denetim yapılarak 35 işletmeye toplamda 1 milyon 76 bin TL cezai işlem uygulandı. Denetimde fırsatçılara göz açtırmıyoruz” dedi. -Alkın BİRİCİK