Antalya ve Alanya’da ev, altın, doları olanlar… Fırtına öncesi satın

şerbetçi

Member
Ekran-goruntusu-2024-02-24-184118-750x410.png
Ünlü ekonomist Devrim Akyıl, ev sahiplerine ve ev almak isteyenlere önemli uyarılarda bulundu. Akyıl, son dönemdeki ekonomik gelişmeleri değerlendirerek, fırtına öncesi “satın” çağrısında bulundu. Merkez Bankası’nın yeni ekonomi politikasıyla fiyat dengesini sağlamayı ve döviz kurlarındaki artışı kontrol altına almayı hedeflediğini belirten Akyıl, eski ekonomi politikasının yarattığı dengesizlikleri hatırlatarak vahim bir tablo çizdi. Akyıl, önceki dönemde uygulanan ekonomi politikasının tüm dengeleri altüst ettiğini belirterek, “Şimşek’ten önceki ekonomi politikası bütün dengeleri baştan sona bozdu. Şimdi bunu tekrar düzeltmek için de bir Ortodoks politikasın geçtik. Ancak sadece Ortodoks para politikası mantığıyla sadece ‘faizleri arttırdım ve seçimden sonra kredi kartlarını engelleyeceğim’ dersen de düzelmez. Çünkü ekonomi kökten bozuldu” dedi.
Ev fiyatları ne olacak?
Konut fiyatlarındaki durgunluğa dikkat çeken Akyıl, ev sahiplerine “satın” çağrısında bulunarak, “Bu arada satın diyorum. Çünkü son bir yıldır dolar ve altın bazında fiyatlarda bir gerileme var. TL bazında ise bir durgunluk var. Altın ve dolar bazında ev fiyatlarında daha fazla gerileme bekliyorum” dedi. -Haber Merkezi