Antalya ve Alanya’da fahiş kiraların önüne böyle geçilecek

şerbetçi

Member
Ekran-goruntusu-2024-02-12-145712.png
Hükümet, konut arzını artırmak için çeşitli adımlar atacak. Bu adımlar arasında yeni konut projelerinin geliştirilmesi, imar düzenlemelerinin kolaylaştırılması ve konut üretim maliyetlerinin düşürülmesi yer alıyor. Depremden etkilenen bölgelerde konut stokunu yeniden oluşturmak için yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek. Bu projeler, depremzedelerin uygun fiyatlı konutlara erişimini kolaylaştıracak. Dar gelirli vatandaşların konuta erişimini artırmak için çeşitli sosyal konut programları devam edecek. Bu programlar kapsamında, dar gelirli vatandaşlara uygun fiyatlı konutlar ve kira yardımı sağlanacak. Hükümet, enflasyonla mücadeleyi sürdürerek kiralardaki artışın önüne geçmeyi hedefliyor. Enflasyonun düşmesi, kira artışlarının da yavaşlamasına ve stabilizasyona kavuşmasına katkıda bulunacak.

Bakan Şimşek, planla ilgili yaptığı açıklamada, “Orta vadede, enflasyonla mücadele ve kiralardaki fiyat artışlarının önüne geçmek üzere konut arzı artırılacak, deprem kaynaklı konut stokundaki kayıpların telafisine yönelik yeni sosyal konut projeleri geliştirilecek ve dar gelirli vatandaşların konuta erişimi artırılacaktır.” dedi. Uzmanlar, Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın planını olumlu karşılıyor. Planın kiralardaki artışın önüne geçmek için önemli bir adım olduğunu belirten uzmanlar, planın başarıya ulaşması için tüm paydaşların iş birliği yapması gerektiğini vurguluyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın planı, kiralardaki artışın önüne geçmek için önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Planın başarıya ulaşması için tüm paydaşların iş birliği yapması ve planın etkin bir şekilde uygulanması gerekiyor. -Haber Merkezi