Antalya’da korku dolu anlar: Fenomenin uçuruma kurduğu hamağın halatları koptu

şerbetçi

Member
60-METRELIK-UCURUMUN-ORTASINA-KURDUGU-HA_17025-2-750x427.jpg
Antalya’da yaşayan sosyal medya fenomeni Ozan Kuşçu (24), 60 metrelik uçurumun ortasına kurduğu hamaktan düştü. Hamağı tutan halatlardan biri kopunca boşluğa düşen Kuşçu, beline bağlı ipin düğümünün bir yere takılmasıyla ölümden döndü. Kuşçu, Güver Uçurumu Kanyonu’nda video çekmek için 60 metrelik uçurumun ortasına hamak kurdu. 24 saat boyunca hamağıda kalarak video çekmeyi planlayan Kuşçu, tedbirlerini aldıktan sonra hamaka doğru hareket etti. Hamağa oturup video kaydını başlatan Kuşçu, “Bana bir şey olursa hakkınızı helal edin” dediği anda hamağı tutan halatlardan biri koptu ve boşluğa düştü. Elleri kesilen ve 20 metre boşluğa düşen Kuşçu, beline bağladığı ipin düğümünün bir yere takılmasıyla uçurumun dibine düşmekten kurtuldu. Arkadaşının ihbarıyla olay yerine gelen kurtarma ekibi, yaklaşık 2 saatlik uğraşla Kuşçu’yu bulunduğu yerden alıp kurtardı. Kuşçu’nun vücudundaki kamera sayesinde yaşananlar anbean kaydedildi. Yaşadıklarını anlatan Kuşçu, “60 metrelik bir uçurumun ortasına hamak kurdum ve 24 saat boyunca hayatta kalmaya çalışacaktım. Platformun üzerine çıktığımda içimde kötü bir his vardı. O yüzden arkadaşıma ‘Hakkınızı helal edin’ dedim ve 3 saniye sonra hamaktaki ip bir anda koptu. Kendimi boşlukta buldum ve 15-20 metre boşlukta süzüldüm. İpi tutmaya çalışırken ellerim ve parmaklarım yandı. İpin sonuna attığımız düğümün takılmasıyla hayatta kaldım. Ne hissettiğimi bilmiyorum, olayın şokuyla bir süre kendime gelemedim” dedi. -Haber Merkezi