'Belli dikiş tutmadı...'

Bu maçı yorumlayacak inanın bir şey bulamıyorum... Taraftar yeni yönetim ile büyük beklentilere girdi. Eleştirenlere saygım var ama ben sabırlı olmaktan yanayım. Başkan Hasan Arat ve yönetimi, istenilen seviyede, yüksek profilli, güçlü oyuncuları bu sezon bittikten sonra getirecektir. Kulübü milyonlarca zarara uğratıp gidenler, şimdi ise trolleri ile takımın puan kaybetmesini bekliyorlar. Bu pusuda bekleyenleri artık kimse izlemiyor. Sayın Hasan Arat'ın aldığı 2 oyuncuyu karalayanlar, bir önceki yönetimin aldığı isimler hakkında bir şey söylememesi çok normal. Çünkü amaç belli. Muçi ve Musrati için beklemekte fayda olduğunu düşünüyorum. Muçi'ye, hoca istediği başarılı olacağı mevkide şans vermedi. 10 Numara oynamalı... Fernando Santos 3 puanlık sisteme geçildiğinden beri Beşiktaş başında en düşük puan ortalamasına sahip antrenör olmuştur. Eğri oturup doğru konuşma zamanı. Santos Hoca bize uygun olmadığını, her oynanan maçtan sonra biz nasıl görüyorsak, başkan ve yönetim kurulu da görüyordur. Bunu defalarca yazıp, konuşmaya gerek yok. Bu takımın, bu oyun felsefesi ile başarılı olması çok zor. Beşiktaş’ın takım savunması konusunda ciddi problemleri var. Düzenini bulamamış savunma, tüm rakipleri cesaretlendiriyor. Maalesef buna bir çözüm bulamadılar. Türkiye Kupasını almamız şart, hocanın da oyuncuların da artık kendine gelmesi gerekiyor. Burası sıradan bir Anadolu kulübü değil... Alınan bu sonuçtan sonra üçüncülük şansımız da azalıyor. Uzun bir zamandır lider ile bu kadar fark yediğimiz bir sezon yaşamadık. Galatasaray ile aramızda ciddi puan farkı var. Önümüzdeki sezon bakalım ne olacak? Kadro baştan başa değişmeli. Devre arası transferlerler gibi olmamalı, daha iyi isimler gerekiyor. Beşiktaş yönetiminin önümüzdeki sezonun transfer çalışmalarınI bugünden itibaren yapmaya başlaması gerekiyor. Beşiktaşımızın; Ersin, Worrall, Colley, Amartey, Cenk, Aboubakar, Muleka, Rebiç, Ghezzal, Svennson, Onur, Umut ile yollarını ayırması gerekmektedir. Alex ve Amir orta sahada iyi yedekler olabilirler. Bu sebeple iki oyuncu ile de yola devam edilebilir. Semih'e şans tanındığı gibi altyapıda birçok maçını izleme fırsatı bulduğum, Mustafa Erhan Hekimoğlu mutlaka bu kadroda değerlendirilmelidir. Performansı düşen oyuncu sayısı fazla onlardan daha iyi oynayacağından hiç şüphem yok. Masis Kuyumcu | Duhuliye