'Beşiktaş bambaşka bir sisteme döndü'

Ünlü yorumcu Rıdvan Dilmen, bu akşam oynanacak Beşiktaş ve Galatasaray arasında oynanacak derbi mücadelesini değerlendirdi. Dilmen, ligin zirvesini yakından ilgilendiren bu karşılaşma için şunları söyledi: "Beşiktaş'ın stadı yenilendikten sonra Galatasaray orada hiç maç kazanmadı ama Galatasaray'ın hücum hattının daha iyi olduğu bir gerçek. Beşiktaş bambaşka bir sisteme döndü. 'Galatasaray'ın maçı kaybetmeyeceğini düşünüyorum' Beşiktaş taraftarı ilk kez stadı komple dolduracaktır. Ben Galatasaray'ın maçı kaybetmeyeceğini düşünüyorum ama Fenerbahçe'nin lider olma ihtimalini görüyorum. Kolay maç olmayacaktır. İki takım için de hayırlısı olsun. Futbol çok tehlikeli bir yere gidiyor. Gündeme gelmeyen neler oluyor. Sukunet gerektiğini düşünüyorum. Şampiyonluğun şifresi 5 harften geçiyor. Sakin kalan şampiyon olur. 'Muçi de Szymanski tarzı bir oyuncu.' Beşiktaş'ın yeni transferi Ernest Muci'yi Fenerbahçeli oyuncuya benzeten Rıdvan Dilmen; 'Konyaspor maçı olağanüstü bir 30 dakika oynadı Beşiktaş. Beşiktaş'ın orta sahası ve tercihleri çok farklı olacak. Muçi de Szymanski tarzı bir oyuncu. Salih'in yerine Amartey'i de oynatabilir. Salih ve Cenk ile de anlaşılmak üzereymiş.' ifadelerini kullandı. | Duhuliye