BEŞİKTAŞ SANKİ İSTEDİĞİ AN GOL BULACAKMIŞ GİBİ...

Beşiktaş, yeni sezonun ilk iç saha maçında Antalyaspor'u ağırladı. Siyah beyazlılar 4-2'lik skorla 3 puanın sahibi oldu. Maç sürpriz golle başladı. 25. saniyede Antalyasporlu Samudio bir anda Mert Günok ile karşı karşıya kaldı. Akdeniz ekibinin etkili futbolcusu fırsatı kaçırmadı ve golü attı. Ancak Beşiktaş tribünlerinde maç sanki 0-0 devam ediyormuş gibi destek vardı. Evini özleyen Kartal, yeni transferleriyle taraftarlarını coşturdu. Peş peşe gelen ataklarla iki gol birden bulan siyah beyazlılar devreyi önde kapattı. Beşiktaş, Rafa Silva ve Immobile ile sınıf atladı. Geçtiğimiz sezondan çok farklı bir oyun oynanıyor. Bunda yeni teknik direktör Van Bronckhorst'un payı elbette büyük. Hollandalı teknik adam Beşiktaş'ı adeta eski günlerine döndürdü. Müthiş bir futbol oynatıyor. Sanki istediği an gol bulacak gibi... Evet Beşiktaş'ın maçını izlerken böyle hissettim. Antalyaspor önce öne geçti sonra da maçı 2-2 dengeye getirmeyi başardı. Ancak maçı seyrederken Beşiktaş'ın maçı kazanacağını düşündüm. Hiç şüphe etmedim. Kendinden emin ve her an istediğinde gol atabilecek bir takım olduğunu hissettiriyor. Özellikle Rafa Silva'nın pozisyon hazırlaması izleyenleri heyecanlandırıyor. Hemen transfer lazım Beşiktaş bu kadar coşkulu oyun oynarken evinde iki gol yedi. Antalyaspor kanatları iyi kullanan bir ekip. Beşiktaş'a karşı da etkili oldular. Ancak siyah beyazlılar Colley'in pozisyonuna 'baba' bir stoper almak zorunda. Yoksa gol yemeye devam eder. Sol bekte Emirhan Topçu performansıyla bana göre beklentinin altında kaldı. Beşiktaş savunmasını güçlendirirse sadece bu seneye değil önümüzdeki senelere damga vurur. Akşam/ Burak Çolo