'Beşiktaş’ın başında teknik adam olarak yaşamak isterim'

Beşiktaş'ın eski futbolcusu Veli Kavlak'ı gurulandıran görev, Avusturya Futbol Federasyonu'nun özel girişimiyle sonuçlandı. Türk asıllı Avusturyalı eski milli futbolcu, Avusturya U-19 Milli Takımı’nın yardımcı hocası oldu. 2022 Yılında futbolculuk kariyerini sonlandıran Kavlak, teknik adam olarak Avusturya ekibi Rapid Rapid Wien kulübünü çalıştırıyordu. Gruptan çıkıp Avrupa Şampiyonası’na gitmek için Kavlak'ı Avusturya U-19 Milli Takımı’nın yardımcı hocası görevine getiren Avusturya Futbol Federasyonu, Beşiktaş'ın eski futbolcusu Veli Kavlak'ı Avusturya U-19 Milli Takımı’nın yardımcı hocası yapmak için Rapid Wien kulübünden izin aldı. 'Beşiktaş’ın başında bir teknik adam olarak da yaşamak isterim.' 35 Yaşındaki çiçeği burnunda teknik adamla yaptığımız görüşmede Duhuliye'ye özel açıklamalar yapan Veli Kavlak, 'Benim için büyük onur. Kendimi en alttan hazırlamaya karar vermiştim ve şu an için her şey iyi gidiyor. Elbette çok daha büyük hedeflerim var ama bu hedeflere bir anda değil de alt yapıdan başlayarak gelmek istedim. Beşiktaş’ta futbol oynadım. Çok güzel günlerim oldu. Elbette bu mutluluğu Beşiktaş’ın başında bir teknik adam olarak da yaşamak isterim. Ama belirttiğim gibi böylesine büyük hedeflere sağlam adımlarla ulaşmak daha doğrusu' ifadelerini kullandı.