'Beşiktaş'ta değişen bir şey yok!'

Evet, Beşiktaş’ta üç yeni transfer olmasına rağmen değişen bir şey yok. “Ayni tas ayni hamam” atasözündeki gibi. Kayserispor Beşiktaş maçı yine kalitesiz ve seyir zevki vermeyen bir havada başladı, ayni şekilde devam etti, maçta başladığı gibi 0-0 bitti. Beşiktaş taransferin son günü yaptığı üç transferleride bu maçta sahaya sürdü ama yine başarılı olamadı. Stoper diye büyük umutlarla alınan Worrall hata üzerine hata yaptı. Erken konuşmuyorum ama bu oyuncu bana hiç güven vermedi. Üç, beş uzun pas atarak giriştiği pozisyonlarda da başarılı olamadı. Muçi’yi beğendim maç boyunca çok çalıştı. Arkadaşlarıyla ver kaça girdi. Ama verdiği pasların karşılığını alamadı. Bu çocuk sol kanat oyurcusu. Bizim Fernando bu çocuğu ilk yarı sağ kanatta oynatıyor. Sonra “Sağ taraf sarımsak, sol taraf soğan” misalindeki gibi aklı sonradan başına geliyor, Muçiye sola çekiyor. Muçi sola geçince takıma biraz hareket geldi. Oyuncular hakkında çok yazı yazıyorum ama esas yazılacak yazının bizim Fernando hoca hakkında olması gerekli diye düşünüyorum. Takımı Cenk Tosun, Semih ve Muleka gibi üç santrafor ile maça başlaması kadar mantıksız ve anlamsız bir taktik anlayışı olamız. Al Musrati sahada boynu kesilmiş tavuklar gibi dolaştı. Ne yaptığı belli olmadı. Fernando Hoca Takım sahaya 4 4 2 ile mi, 4 3 3 mü yoksa 4 1 3 2 ile mi çıktı bunu anlamış değilim. Beşiktaş tarihinin en kötü sezonlarından birini yaşıyor. Yapılan transferler bu maçta muçi hariç göz doldurmadı inşanllah ilerki günlerde takıma alışıp başarılı olabilirler Beşiktaş bu kafa ile gittiği takdirde hayal ettiği Liğde üçüncülüğü elde etmek ve Türkiye Zıraat kupasını almak hayal olur. Benden söylemesi… Erkan Özmen | Fotospor