"Beşiktaş'ta Hasan Arat'ın Avrupa'ya bakış açısı çok farklı"

İşte ikilinin açıklamaları: Kartal Yiğit: "Takımla yaşayan onlar, kimin performansının iyi olduğunu ancak teknik direktörler bilir, biz bilemeyiz. Hayatında hiç antreman seyretmemiş, o oyuncunun orada günlük performansını görmemiş insanlar ahkam kesiyorsa kimse kusura bakmasın bunları yapmayacaksınız. Sosyal medyadan o niye oynamıyor, bu oynamıyor değil gidin bir antreman izleme imkanınınz var ise izleyin. Gerçek gazeteci iseniz izleyin görün oyuncunun performansını. Belki hoca doğrusunu yapıyor, nereden biliyorsunuz?" Onur Özkan: "Lugano rövanş maçında çok bir şey değişmeyecektir. Sadece 11 özelinde şunu söyleyebilirim: Rafa Silva'nın merkeze; gerçek ve daha iyi oynadığı, daha özgür olduğu, daha fazla alan bulduğu bölgeye geçişi olacaktır. Semih sol kanatta oynayacaktır. Ndour'u kulübede göreceğiz büyük ihtimalle, onun dışında 11'de değişim olur mu çok fazla beklemiyorum. Colley Paulista oynayacaktır, Emirhan kulübeye dönecektir. Bronckhorst'un kısa sürede inşa ettiği bir oyun var, hakkını vermemiz gerekiyor. Bu oyunu kısa sürede oynamak kolay iş değildir. Beşiktaş çok yüksek enerjiyle oynuyor, bu bir süreden sonra yıpratıcılık yapabilir, rotasyon genişleyebilir ama şu anda Bronckhorst kurduğu ideal 11 üzerinden devam etmeyi düşünüyor. Transferle birlikte belki rotasyon biraz genişleyecektir. Beşiktaş'ın çok büyük saha içi krizi yaşamasını beklemiyorum. Yine coşkulu bir oyun, yine yüksek bir alan baskısı, yine bireysel yeteneklerin ön plana çıktığı bir oyunla rahat bir şekilde turu geçeceklerini düşünüyorum." Kartal Yiğit: "Ben de aynısını düşünüyorum. Futboldur bu, yani futbolun bir mucizesi, olumsuz anlamda futbolun bir talihsizliğini yaşamazsa Beşiktaş taraftarının önünde rahat bir şekilde turu geçer. Ayrıca sayın başkanla geçtiğimiz günlerde sohbet etme imkanı buldum, başkanın Avrupa'ya bakış açısı çok farklı. "Biz Avrupa Ligi'nde bırakın turu geçmeyi, Avrupa Ligi'nde çok ilerlemek istiyoruz" diyor. "Neden olmasın, bizim takımımız buna müsait" diyor... ************