"Biri el atsın!"

Yakında yeni bir isim sponsorluğu açıklanacak ve bir kere iyi ki Rahmi Koç varmış diyeceğiz sonrasında semtin başka bir duvarına resmi çizilecek, övgü dolu kelimelerle süslü. Beşiktaş transfer süreciyle birlikte malesef saha içinde ivme kazanmıs bir takım hüviyetinde değil, Şenol Güneş maharetleri bile bunu kurtaramıyor ve hatta son zamanlarda o kadar sıkıntılı ki! Bu hali saha kenarında vücut diline, röportajlarında da kelimelerine yansıyor. Devamlı ortaya karışık bol şikayet dolu cümleler sarf ediyor ve bizler hangi derdi öncelikli çözemiyoruz. Şenol Güneş'i rahatsız eden asıl kaynağı yönetim olmalı çünkü bildiğimiz Şenol Güneş üst kademesinde işler iyi gitmediğinde ruh dengesinde dalgalanmalar yaşıyor. Bir yanda bu durum var iken diğer yanda ise ideal bir onbir oluşturma sıkıntısı var. Geçen sezon bittiğinde en hazır takım iken şimdi en çok hamleye ihtiyaç duyan takım oldu. Takıma yeni katılan isimlerden Chamberlain ve Bailly dışında gelecek adına öne çıkacak hamle oyuncusu olarak Rashica ve içimizde hâlâ bir umut taşıtan Rebic var. Kayseri karşısında, oyuna Beşiktas adına pozitif katkı yapan Chamberlain ve ona ayak uyduran Salih ile Beşiktaş ihtiyacı olan galibiyete bir adım yaklaşmıs iken Şenol Güneş'in oyuncu değişikliğindeki tercihleri kurtarılmıs bir maçı tekrar tek eakamlı kazanç haline dönüştürebilirdi. Bu işi çözecek, teknik direktörü ekibini ve sahayı rahatlatacak, seri galibiyetleri yakalanmasına katkı yapacak tek bir yer o da yönetim. Peki, böyle bir yönetim var mı? Görünen köy klavuz istemez, bu yönetimin kendini kurtaracak hâli yok. Ortada gittikçe büyüyen bir sıkıntı var ve onlar işin çözüm yolu olarak, tribünlerden yükselen "istifa" seslerine adres belirleme dersinde. Sayın Ahmet Nur Çebi ve ekibi size bağıranlar bildiğiniz taraftar, etrafınızdakilerin adres şaşırtıcı ve sizi yanıltıcı sözlerine kanmayın taraftar ile aranızdaki iletişim ağını kuvvetlendirin, derdinizi iyi anlatın iş işten geçmeden. Mehmet Eyüp Yardımcı/fotospor