CHP İSTANBUL’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

şerbetçi

Member
chp-istanbul-da-bayrak-degisimi.jpeg

Cumhuriyet Halk Partisi il binasında bugün gerçekleştirilen devir teslim töreninde İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Kaftancıoğlu; yaklaşık altı yıldır sürdürdüğüm büyük bir gurur, mutluluk ve onurla sürdürdüğüm il başkanlığı görevimizi Özgür Çelik başkanımıza devretmenin mutluluğunu yaşıyorum. İnanıyorum ki Cumhuriyet Halk Partisinde bu güne kadar yaptıklarının devamında çok daha güzel işler yapmaya bayrağı bir adım daha ileriye taşımaya muvaffak olacaktır. Ben de bu günden itibaren Cumhuriyet Halk Partisinin İstanbul’da ki en çalışkan üyesi olmaya devam edeceğim. İstanbul’da ve Türkiye’de iktidara taşımak için gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz.

Ben Özgür başkanımıza Anadolu’da ki kız çocuklarına kitap ulaştırmak adına sevgili Selçuk Şirin hocamızın bir milyon kitap kampanyası vardı. Bunu bütün Anadolu’da ki kız çocuklarımıza ithaf ederek taktim etmek isterim. Hepinize çok teşekkür ediyorum hayırlı uğurlu olsun. Annemize de hoş geldiniz diyorum” dedi.

Canan Kaftancıoğlu’ndan görevi devir alan Özgür çelik kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Çelik; Canan Kaftancıoğlu ve 6 yıldır görev yapan yönetim kurulu üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Çok zor bir dönemde zor şartlar altında hep birlikte büyük bir mücadele verdik. Son 6 yıllık zaman dilimi içerisinde beş büyük seçim atlattık birlikte, 2018 Cumhurbaşkanlığı seçimleri, 2019 İstanbul seçimi tarihi bir zafer, tarihi bir mücadele tekrar edilen İstanbul seçimi, 2023 1. Tur seçimleri ve 2. Tur seçimleri. Bir salgın dönemine denk geldi. Bir deprem yaşadık ne yazık ki!

Aslında bu 6 yıllık zaman dilimi içerisinde hiç beklenmeyen durumlarında yaşandığı bir süreçte il başkanımız ve onun kıymetli yöneticileri büyük bir mücadele verdiler. Yine kongreler öncesinde birlikte görev aldığımız ilçe başkanlarımız. Tarihi ve büyük bir mücadele verdiler. Ben hepsine yürekten teşekkür ediyorum.

Bu bir bayrak yarışıdır. Biz başkanımızdan aldığımız bayrağı daha ileriye taşımak için yol arkadaşlarımızla birlikte mücadele edeceğiz. Bizde sayın başkanımız adına Sivas Hatıra ormanında TEMA Vakfından 10 adet fidan bağışladık ve başkanımızın bu dünyada dikili ağaçları olmasını istedik.

Biz Bahçelievler’de de yaptığımız bütün ziyaretlerde çiçek ve çikolata konusunu yaklaşık 4-5 yıl önce bitirmiştik. Gittiğimiz yerlere sürekli fidan bağışı ya da Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bağışta bulunarak o sertifikaları taktim ediyorduk. Şimdi Canan Başkanımız adına gerçekleştirdiğimiz fidan bağışı sertifikasını kendisine taktim ediyoruz. Hepinize bugün burada beni yalnız bırakmadığınız için çok teşekkür ediyorum” dedi.

WhatsApp%20Image%202023-10-11%20at%2018_30_28%20(1).jpeg