DEKAN KORDALI’DAN FTSO’YA ZİYARET

şerbetçi

Member
Fethiye Ziraat Fakültesi Dekanı Prof Dr. Şaban Kordalı, Fethiye Ticaret ve Sanayi Odasını ziyaret etti.

Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Osman Çıralı ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri hakkında bir araya gelen Dekan Kordalı, “2015 yılında açılan Fethiye Ziraat Fakültesi, 2019 yılında 5 bölümle yüksek lisansa başlamıştı. 2023-2024 eğitim öğretim yılında ise yeni binamıza taşınarak bitki koruma ve bahçe bitkileri bölümünde 20’şer kontenjanla lisans eğitimine başladık. 3 profesör, 2 doçent ve 1 eğitim görevlisi ile eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerimizi yoğun şekilde sürdürüyoruz.” dedi.

Dekan Kordalı’ya nazik ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Başkan Çıralı ise “Fakültemizin lisans eğitimine başlaması bizleri çok mutlu etti. Yapılan eğitim öğretim ve araştırma faaliyetleri, bölgemiz tarımının gelişimi açısından büyük öneme sahip. Fakültemiz ile birlikte çalışarak tarımsal üretime katkı vermek en büyük önceliğimiz olacak. Kendilerine çalışmalarında başarılar diliyorum.” diye konuştu.

DEKAN KORDALI’DAN FTSO’YA ZİYARET yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.