Depremden kurtuldu ama… Antalya’da 10 metrekarede yaşam mücadelesi

şerbetçi

Member
deprem-750x416.jpg
DHA’da yer alan habere göre, Kahramanmaraş depremlerinde evini ve işini kaybeden Özlem Kar, 4 çocuğuyla Antalya’da bir fabrikada iş buldu. Ancak fabrikada çalışmakta zorlansa da çocukları için her zorluğu çekmeye razı olan Kar, çalışma şartlarına ayak uyduramadığı gerekçesiyle işten çıkarıldı. Aile, fabrikanın bahçesinde işçiler için konulan 10 metrekarelik konteynere yerleştirildi. Çocuklarıyla konteynerde yaşamaya çalışan Kar, çaresiz kaldığını ve çocuklarının geleceği için endişeli olduğunu dile getirdi. Kar, “Sürekli çalışabileceğim bir işim yok. Çocuklarımın geçiminde çok sorunlar yaşıyorum. 1 oda yerde kalıyoruz, çocuklarımı okutmam lazım, hiçbirini okutamıyorum. Çocuklarımın geleceği için yardım rica ediyorum” dedi. En büyük hayali avukatlık olan 17 yaşındaki İrem Taşbaş ise konteynerde ders çalışma ortamı olmadığını ve bu nedenle eğitimine devam etmekte zorlandığını söyledi. Taşbaş, “Bir evimiz olmadığı için bu hedefimi gerçekleştirmek biraz zor. Bir yerleşim yeri bulursak, hedefime kaldığım yerden devam etmek istiyorum. Hatta bu zamana kadar okulumdan da çok övgüler aldım. Takdir belgesi bir öğrenci için çok gurur verici. Anneme her zaman gurur vermek istedim, annemin benimle gurur duymasını istedim ve her zaman da başardım. Benim için okuldan daha önemli bir şey yok. Çünkü bir çocuğun geleceği kendi ellerindedir, ben de okuluma devam etmek istiyorum” diye konuştu. Ailenin yaşadığı bu zor durum, birçok yardımseverin dikkatini çekti. Sosyal medyada ailenin yardım çağrısı paylaşıldı ve birçok kişi aileye yardım etmek istediğini dile getirdi. -Haber Merkezi