DİNİ NİKAHLI EŞİNE VE ANNESİNE KURŞUN YAĞDIRDI!

şerbetçi

Member
İzmir'de yaşanan acı olayda, Davut Yiğitsoy'un dini nikahla birlikte yaşadığı Seher Genç'i tabancayla yaraladığı, ardından Seher Genç ile annesi Aysel Genç arasında yaşanan müdahalede ise Yiğitsoy'un Aysel Genç'i başından vurduğu, güvenlik kamerası görüntülerinden tespit edildi.

O ANLAR GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

İzmir'de, Davut Yiğitsoy'un (38) dini nikahla birlikte yaşadığı Seher Genç'i (31) tabancayla yaralayıp, aynı silahla annesi Aysel Genç'i (62) de öldürdüğü anların güvenlik kamerası görüntüsü ortaya çıktı. Yiğitsoy'un Seher Genç'e peş peşe ateş ettiği ardından anne kızın birbirine sarıldığı, 2'nci kez yakın mesafeden ateş etmek istediğinde tabancasının tutukluk yaptığı, 3'üncü denemede ise Aysel Genç'i başından vurup otomobiline binerek uzaklaştığı görüntüden belirlendi.

OLAY ANINDA NELER OLDUĞU BELİRLENDİ!

İzmir'de yaşanan trajik olayın güvenlik kamerası görüntüleri, Davut Yiğitsoy'un (38) dini nikahla birlikte yaşadığı Seher Genç'i (31) tabancayla yaraladığı ve ardından aynı silahla annesi Aysel Genç'i (62) öldürdüğü anları ortaya çıkardı. Görüntülerde, Yiğitsoy'un Seher Genç'e peş peşe ateş ettiği, ardından anne ile kızın birbirine sarıldığı ve Yiğitsoy'un ikinci kez silahıyla ateş etmek isterken tabancasının tutukluk yaptığı, üçüncü denemesinde ise Aysel Genç'i başından vurarak olay yerinden otomobiline binerek uzaklaştığı net bir şekilde belirlendi.

Davanın Temmuz ayında ilk duruşması görüldü. İlk duruşmada Seher Genç, "Davut Yiğitsoy ile aynı evde yaşarken, kendi kemeriyle beni doğal gaz borusuna asmaya çalıştı. Sonra vazgeçti. Parmağıma falçatayla bastırdı. Sol kolumu falçata ile kesti. Küçük oğlunun çişini zorla içirdi. Yüzümü çakmakla yakmaya çalıştı. Telefonum da yoktu, panjurlarımız kapalıydı. Emniyete veya savcılığa gidip şikayette bulunamadım, engelledi" ifadelerine yer verdi.

TUTUKLU SANIK YİĞİTSOY "TABANCA YANLIŞLIKLA ATEŞ ALDI"

Tutuklu sanık Davut Yiğitsoy, "Seher'e eziyet etmedim. Kimseye uyuşturucu satmadım, satmam da. Ancak uyuşturucu kullandığım oluyordu. Gerek Aysel gerekse Seher bana hakaretler etti. Bunun üzerine evden çıkıp gittim. Eve geri geldiğimde taksi beklediklerini gördüm. Yine küfrettiler. Korkutmak amaçlı üzerimde taşıdığım ruhsatsız tabancayı çıkardım. Yanlışlıkla ateş aldı. Çok pişmanım" dedi.

Olay anına ait yakındaki bir iş yerinin güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Görüntülerde, Davut Yiğitsoy'un ilk olarak Seher Genç'e ateş ettiği an net bir şekilde görüldü. Daha sonra, Seher Genç ile birlikte sarılan anne Aysel Genç'in yanına yaklaşan Yiğitsoy'un, silahıyla Aysel Genç'in başına ateş etmeye çalıştığı, fakat silahın tutukluk yaptığı belirlendi. Görüntülerde, üçüncü denemesinde ise Davut Yiğitsoy'un Aysel Genç'i başından vurduğu ve olayın ardından hızla otomobiline binerek olay yerinden uzaklaştığı net bir şekilde güvenlik kameralarına yansıdı.

"SEHER BİRÇOK YERİNDEN YARALANDI"

Seher Genç'in avukatı, Fırat Ay, "Davut Yiğitsoy, elindeki silah tutukluk yapmasına rağmen durmuyor, devam ediyor. Seher birçok yerinden yaralandı. Annesi ise başından vurularak öldürüldü. Müvekkilim sadece kendisini ve annesini değil, tüm kadınları temsil ediyor. Müvekkilim ve annesine karşı gerçekleşen 'Kasten öldürme ve öldürmeye teşebbüs' suçlarının hem kadına hem de canavarla hisle olması sebebiyle, sanığın en ağır cezayı almasını istiyoruz" ifadelerini kullandı.