''Eğer Beşiktaş turu geçerse...''

Serdar Sarıdağ ************ a yaptığı açıklama: ''Lugano ile oynanan ilk maç sezon öncesi takımın son durumu görme açısından en yararlı maç oldu. Çünkü Beşiktaş bugüne kadar karşısında oturmuş bir sistemi olan takımla oynamamıştı. Kamp dönemindeki Shakhtar Donetsk en hazır takımlardan biriydi ama o adı üstünde bir hazırlık maçıydı. Giovanni van Bronckhorst, İsviçre’deki ilk maçtan sonra rövanşta daha farklı bir Beşiktaş olacağını söylemişti. Ben de aynı düşüncedeyim. Lugano’nun zayıf ve güçlü yönlerini çok daha net görebildi. Hollandalı hocanın ve ekibinin rakip analiz konusunda iyi işler çıkardığını biliyorum. 5-0 biten Galatasaray maçının kazanılmasında bu analiz çalışmalar da etkili oldu. Artı tribün desteği ve Tüpraş Stadı’nın atmosferi de Beşiktaş adına itici güç olacaktır. Şartlar bizim lehimizde. Ayakları yere sağlam basan bir oyun anlayışı ve bunun yanında oyun disiplini de sahaya yansırsa turu geçen taraf Beşiktaş olur. Ama burayı altını çizerek söylüyorum; oyun disiplini en önemli nokta. Galatasaray’ı, Young Boys karşısında gördük. Oyun disiplini olmayınca ve bununla birlikte en ufak bir panik hali, istenmeyen sonuçlara neden olabilir. Eğer Beşiktaş turu geçerse, bu sezon yakaladığı havayı çok daha farklı yere taşıyacaktır.