''Ekranda akıl verenlere cevabım olsun, hadlerini bilsinler."

Süleyman Oktay; Beşiktaş bugünlerde çok güzel günler geçiriyor. Moral, motivasyon üst düzeyde hem takım, hem teknik heyet, hem yönetim olarak ve aynı zamanda tüm Beşiktaş camiası olarak şu an moraller üst seviyede. Burada aslan payı Hasan Arat ve yönetimine aynı zamanda Beşiktaş'ın efsaneleri olan samet Aybaba ve Feyyaz Uçar'a bu başarıda büyük pay sahipleridir. Beşiktaş uzun senelerdir özlediği yönetim şekline kavuştu. İsabetli transferler yapan, geçmişini bilen, geçmişine saygı duyan, onere eden, efsanelerini anan, kulübün değerlerini hiçbir zaman unutmayan bir yönetim var. İyi yönetilir, iyi işler yaparsan, geçmişini bilirsen, saygı duyarsan ve onlara saygı duydurursan başarılı bir yönetim ortaya çıkıyor. Kulübün mali yapısını kontrol etmek ve kuruşuna sahip çıkarak camiaya güven verirsen, iyi transferlerle başarıda geldiğinde tüm camia mutlu oluyor. sezon başında Fenerbahçe ve Galatasaray'ın yüksek paralarla yaptıkları transferlerle geçen seneki topladıkları puanlara bakarak tüm spor kamuoyu arayı çok açtıklarını ve bir daha Beşiktaş ve Trabzonspor'un bu iki takımı yakalayamayacağını konuşuyordu. Ne kadar sığ ve günlük yorumlar yapıyorlar ki Beşiktaş'ın ne kadar büyük takım olduğunu, takımın armasının bile bunlardan çok daha yukarıda olduğunu idrak edemeyerek gözden kaçırdılar. Bu sene aranın o kadar da açık olmadığını gördük şu an ki görüntüde Beşiktaş'ın arayı açtığını görüyoruz. Türk futbolunun neden ilerlemediği bu kadar yalan dolan akıla hayale sığmayan haberlerle ortalığı bulandırıp, ekranlarda herkese akıl verenlere benim cevabım olsun bir daha da tekrarlamasınlar, hadlerini bilsinler. Futbol takımı şu ana kadar iyi sonuçlar alıyor, başarılı oluyor ve iyi gidiyor. Bunlrı söylerken eksiklerini görmez isek bizde yanılgıya düşeriz. Lugano deplasmanında 3-1 yakalamışken maç 3-3 geliyorsa orada bir sıkıntı vardır. Bu sıkıntıyı da ben güveniyorum, eminim Bronckhorst bunları görüyor, iyi bir teknik direktörümüz var şu an yaptığı işler iyi böyled e devam edeceğini düşünüyorum defansif zaafları görüyor en kısa zamanda da bunların önlemini alacaktır. Yönetimde nerede eksikler olduğunu transfer komiteside, scout ekibide eksikleri biliyor, gidermek için gece gündüz mesai harcıyor. Sol stoper Almanya'dan alındı inşallah o da nokta transfer çıkar o da Rafa Silva, Immobile, Paulista gibi isabetl transfer olur böylece stoper sıkıntısı giderilmiş olur. Lugano Beşiktaş'a göre çok üst yetenekleri olan takım değil rakibi olamazlar ama sen iyi, coşkulu, mücadeleci,istekli futbol ortaya koymadığın zaman isimsiz takımlarda koş koşuyor, mücadele ediyor sana sürpriz yapabilirler. O bakımdan işini sağlama alacaksın bu takımlarla oynasan dahi işini sağlama alarak iyi motive, mücadele etmek için konsantre olarak saha çıkarak Lugano'yu eleyeceksin. Küçük takım görüp ciddiye almazsan başına tehlikeli işler gelebilir geçen seneki Lugano maçında gördüklerimiz, yaşadıklarımız ders olsun. Bu maçta bu hataları yapmazsan 40 bin taraftarının coşkusuyla eleyerek gruplara kalacaktır. Beşiktaş'ın Avrupa'ya Avrupa'nın Beşiktaş'a ihtiyacı var. Bu takımlar Beşikta, Fenerbahçe ve Galatasaray'ın rakibi olamazlar rakibinizi ciddiye alarak oynamalısınız. Beşiktaş işini ciddiye alarak sahaya çıkacak, rakibini eleyecekir buna canı gönülden inanıyorum.