FETHİYE’DE ALZHEİMER HASTALARI İÇİN RESİM SERGİSİ AÇILDI

şerbetçi

Member
Fethiye Alzheimer Derneği yararına düzenlenen “Geçmişi Unutma” adlı resim sergisinin açılışı yoğun bir katılım ile gerçekleşti. Şair, Ressam Cem Özersinci’nin birbirinden güzel eserlerinden oluşan resim sergisinin geliri Fethiye’de yaşayan Alzheimer hastalarına destek olmak için kullanılacak. Fethiye Alzheimer Derneği Başkanı Op. Dr. Mehdi Sadat konuşmasında “Öncelikle geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Bildiğiniz gibi derneğimiz 4 yıl önce kuruldu ve çalışmalarını sürdürüyor. 1.5 yıldır da derneğimize ait Gündüz Yaşam Merkezinde çalışmalarımızı ve etkinliklerimizi sürdürmekteyiz. Gönüllülerimizin de desteği ile çok güzel çalışmalar yapmaktayız. Sadece Fethiye’de değil Muğla ve yurt genelinde derneğimiz ismini başarı ile söz ettirmektedir. Seminerler düzenlemekteyiz. Alzheimer hastaları için programlarımız ve etkinliklerimiz aralıksız bir şekilde sürüyor. Bu gün de bir sergimiz var. Fethiye Alzheimer Derneği yararına resim sergisinin açılışını gerçekleştirmekteyiz. Şair, ressam ve derneğimizin gönüllülerinden Cem Özersinci’nin eserlerinden oluşan bu güzel sergiyi açıyoruz. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Kendisi 1967 İstanbul doğumlu. Derneğimizin gönüllülerindendir. Gönüllülük işlerinde örnek olarak gösterdiğimiz bir arkadaşımızdır” dedi. Ressam Cem Özersinci’de konuşmasında “Bu gün hem benim için hem de hepimiz için önemli bir gün. Ben 1996 yılından beri bir gönüllü olarak bu tür sergi ve etkinlikler ile insanlara destek olmaya çalışıyorum. Yayınlanmış 5 tane kitabım var. Bu kitaplarımın gelirleri ile Güneydoğu gazilerimize destek oldum. Daha sonra yapmış olduğum etkinlikler ve sergilerden elde ettiğim gelirler ile görme engellilere, yaşlılara, kimsesiz çocuklara ve ihtiyaç sahibi öğrencilere destek oldum. 10 yıldır Fethiye’deyim. Bu sergi Fethiye’de ikinci çalışmam. Fethiye’deki birinci resim sergimde kimsesiz çocuklara destek olmaya çalıştım. Eşimin annesi son güzel günlerini burada geçirdi. Bu resim sergim aslında onun anısınadır. Bu açacağımız resim sergimin amacı da Fethiye’de ki Alzheimer hastalarına destek olmaktır. Bu imkanı veren Mehdi Sadat beye ve dernek yönetimine teşekkür ediyorum” dedi. Konuşmalardan sonra Fethiye Alzheimer Derneği Başkanı Op. Dr. Mehdi Sadat ve yönetim kurulu üyesi Nagihan Bulut tarafından Ressam ve Şair Cem Özersince’ye teşekkür plaketi ve çiçek takdim edildi. Daha sonra serginin açılış kurdelesi törenle kesildi.

WhatsApp-Image-2024-02-24-at-21.25.48-1_800x533-1.jpeg
WhatsApp-Image-2024-02-24-at-21.25.48_800x533.jpeg
WhatsApp-Image-2024-02-24-at-21.25.49-1_800x533.jpeg

FETHİYE’DE ALZHEİMER HASTALARI İÇİN RESİM SERGİSİ AÇILDI yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.