FETHİYESPOR, PENALTIYI VERMEYEN HAKEME TEPKİLİ

şerbetçi

Member
FETHİYESPOR FIRSAT TEPTİ

TFF 2.lig kırmızı grupta oynadığı 4 maçta 3 beraberlik 1 yenilgi alan ve 3 puanla ligde 17.sırada yer alan Fethiyespor, Somaspor ile 1-1 berabere kalırken İzmir bölgesi hakemlerinden Berkay Erdemir’in Fethiyespor adına Sezer’in düşürülmesi pozisyonuna seyirci kalması, mutlak penaltıyı vermemesi Lacivert-Beyazlı camiada büyük tepki çekti. Fethiyespor, profesyonel şube sorumlusu Uğur Keskin ile Fethiyespor teknik direktörü Erhan Altın karşılaşmada kazanabilecekleri maçı berabere bitirdiklerini kısacası fırsat teptiklerini ifade ettiler. Somaspor Teknik Direktörü Burhanettin Basatemur ise, “Fethiyespor iyi takım.1-0 yenik olmamıza rağmen, beraberlik için iyi kovaladık. Biz de, Fethiye’de kazanabilirdi. “dedi.

Fethiyespor, kendi evinde de kazanamadı. Somaspor’la 1—1 berabere kalıp tehlikeli bölgeye demir attı. Ligde 5.hafta geri de kalırken, Lacivert-Beyazlılar deplasmanda 2, kendi evinde 1 karşılaşmada, berabere kalırken kendi evinde bir de yenilgi aldı. Fethiyespor’un Somaspor maçında özellikle ilk yarıda kaçırdığı gol fırsatlarının yanı sıra 2.yarıda Sezer’in ceza alanı içerisinde düşürüldüğü pozisyona İzmir bölgesi hakemlerinden Berkay Erdemir’in seyirci kalması camiayı üzüntüye boğdu.

“YÜZ DE YÜZ PENALTIMIZI VERMEDİ”

Karşılaşma sonrası kazanacakları maçı 1 puanla bitirmenin üzüntüsünü yaşadığını söyleyen profesyonel şube sorumlusu Uğur Keskin,” Önümüze gelen fırsatları teptik. Yani çok üzgünüz 3 puanı buradan alacaktık. Puan tablosunda iyi bir yere gelecektik. Olmadı önümüzdeki maçlara bakacağız. Biz iyi bir takımız başaracağız bu işi. Son dakika penaltımızı da vermedi yüzde yüz penaltı yapacak bir şey yok .”ifadelerinde bulundu.

“PENALTILARA DEĞİNMEK İSTEMİYORUM”

Fethiyespor Teknik Direktörü Erhan Altın ise, karşılaşmayı değerlendirirken penaltılara değinmek istemediğini söyledi. Altın, “Kolay bir maç değildi. Bu hafta içinde de söyledim. Karşımızda çok genç, koşan, basan bir takımla oynayacağız. Penaltılara değinmek istemiyorum kazanmamız gereken bir maçtı en azından sahamızda bu kadar taraftarımız gelmiş taraftarlarımızı mutlu etmek için çocuklarım elinden gelen her şeyi yaptı. Mücadeleyi yaptı. Son dakikada adamların temposuna pek dayanamadık. Yorgunluk, kramplar, ağrılar, zorunlu değişikler golü yememize sebep oldu. Ne olursa olsun daha ligin başındayız. İyi bir takımız daha da iyi olacak. Bir takım sorunlarımız var bu sorunları hafta içerisinde çalışarak gidereceğiz. Analizimizi yapacağız arkadaşlarımız da futbolcularımızla birlikte paylaşacağız. Yolumuza devam edeceğiz. Oyuna zaten istekli başladık. Bu oyunu kazanmak adına her şeyi yaptık ama bazı beklentilerimizin karşılığını alamadığımız için oyun zorunlu değişikliklere gitti. Çünkü rakibimiz yoruldu dedik ilk devre. Daha çabuk önde top tutan, arkaya atılan toplarda giden futbolcularımızı oyuna sokalım dedik. Ama adamlar da bizi çok iyi analiz etmişler, kapattılar. Ben mücadeleden memnunum birinci devre olsun ikinci devre olsun futbolcularımın maçı kazanma arzuları beni mutlu etti. Olumsuzluklar var futbol olumsuzluklarla dolu bir oyun biz bunları alacağız. Analiz yapacağız futbolcularımızla paylaşacağız. İlerleyen haftalarda sonlanmayacak hataları askariye indireceğiz ne kadar askeriye indirirsek, ne kadar birlikte oynarsak bu daha da iyi olacak. En azından bir şeyler yapmaya çalıştık beni mutlu eden bu.” diye konuştu.

“FETHİYE ÇOK CANLI OYNADI”

Somaspor teknik direktörü Burhanettin Basatemur, Fethiyespor’un çok canlı agresif pas yaparak oyuna hızlı başladığını kendilerinin ise oyunun ilk yarısında tutuk olduklarını belirterek,” Bir puan aldığımız için mutluyuz.” Dedi.

Basatemur, “Biz ilk yarıya kötü başladık. Fethiye’de çok iyiydi. Fethiye gerçekten çok canlı, agresif, pas yaparak ve hücum ederek 4,5 maç oynadık hiç bu duruma düşmedik. Öncelikle Fethiyespor’a iyi bir başlangıç için teşekkür ediyorum. Bizimde var ilk yarıda karşı karşıya ama, atamadı oyuncumuz ilk yarı Fethiye daha iyiydi. İkinci yarıda değişiklikler oyunumuzu olumlu etkiledi. Devamlı istedik durmadık 1- 0 geride olmamıza rağmen hep kovaladık 2’nciyi yemeden beraberliği sağlamak kolay değil. Stoperimizi forvete almak zorunda kaldık. Öyle bir değişiklikten sonra onun attığı golle beraberliği sağladık ama sonra tekrar yerine aldık oyuncumuzu. Beraberlik maçın ikinci yarı hakkı olabilir. Yine Fethiye ağırlıklı bir maçtı. Onu söylemeliyim. Öncelikle maçı daha hak eden taraf Fethiye’ydi. Biz son bölümlerdeki mücadelelerimizle 1 puan aldık. Futbol şansı bize döndü, geldi ama değerlendiremedik iki tane pozisyonumuz var, böyle bir maçtan galip bile gelebilirdik çok hak etmesek de. Ama futbol böyle bazen kötü haksızlıklarla kazanabiliyorsunuz ya da puan alabiliyorsunuz. Mutluyuz en azından mağlup dönmedik. Fethiyespor’a da başarılar diliyorum. Bundan sonraki süreçte. Bizim hedefimiz ilk 6 içinde olmak istiyoruz. Geçen yıl puanımız silindiği için ilk 6’ya giremedik, bu yıl inşallah öyle bir talihsizlik yaşamayız. Çok iyi takımların olduğu bir grup onu söylemeliyim. Çok zor, Uşak diyorduk Denizli diyorduk bugün ikisi de galip hem de deplasmanda galip ikisi de yasakları vardı geç başladılar. Grubumuzda normal takım yok zayıf takım yok bu grup çok çok zor bir grup burada herkes birbirini yendiği için o şansımız var. İlk 6’yı kovalayacağız gücümüz yeter mi yetmez mi bilemeyiz kısıtlı bir kadromuz var ama ilk 6’da yer almak istiyoruz inşallah başarırız.” şeklinde konuştu.

FETHİYESPOR, PENALTIYI VERMEYEN HAKEME TEPKİLİ yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.