'Galatasaray’ın şampiyon olmasını istemiyorum'

Galatasaray'ın, hakkında suç duyurusunda bulunduğu Beşiktaş Disiplin Kurulu Başkanı Ahmet Akpınar, Duhuliye için Eyüp Yardımcı'ya konuştu. Eyüp Yardımcı; Kulüp yöneticilerinin kullandığı dil ve konuşma tarzı futbolu uçurumun kenarına getirdi. Bu konuşma tarzı ve hakarete varan görsel paylaşımlar artık sadece kişileri hedefe almıyor, kurumlara da hakaret noktasına geldi. Siz hukukçu bir insansınız, bu işin çözümü için ne yapılması gerektiğini düşünüyorsunuz? Ahmet Akpınar; Galatasaraylı yöneticiler fütursuzca konuşuyorlar, bunları kendilerinde hak olarak görüyorlar. Ben de kendimce düşüncelerimi paylaşıyorum. Beşiktaş’ın haksız yere iki şampiyonluğunu yemiş Galatasaray’ın şampiyon olmasını istemiyorum. Beşiktaş dışında kim şampiyon olmuş umurumda da değil. FETÖ’nün peşinden giden bunların futbolcuları değil miydi? Dua ve himmetle şampiyon olduk diyen kimlerdi? Malatyaspor’a arabaları gönderenler kimlerdi? Eyüp Yardımcı; Sayın Divan Başkanı Tevfik Yamantürk önümüzdeki seçimlerde aday olmayacağını, zamanında masadan kalkmasını bilmek gerekir dedi. Divan Başkanlığı’na aday olmayı istermisiniz? Böyle bir düşünceniz var mı? Ahmet Akpınar; Önümüzde daha uzun zaman var, şimdiden bir şeyler söylemek olmaz. Evet bir ara Divan Başkanı olmak gibi düşüncem vardı, şahsımı Divan Başkanı olarak görmek isteyenler de var. Tevfik Yamantürk geç tanıdım ama kendisi Beşiktaş için önemli bir isim. O aday olmaz ise aday olmayı düşünürüm ama dediğim gibi önümüzde daha çok uzun var. | Duhuliye