Hasan Arat: Tüzüğe aykırı 5751 üyemiz var

Beşiktaş’ta Tüzük Tadili ile İlgili Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı dün Tüpraş Stadyumu’nda gerçekleştirilirken Kulüp Başkan Hasan Arat, “Bu tüzük tarihimizde ilk kez keyfiliğe son verecek. Bundan sonra kimse kendi isteğiyle hukuki gerekçeler olmadan imza atamayacak. Yönetim kurulu başkanı tek imzayla her şeye imza atabiliyordu. Artık iki imza şartı olması gerektiğini söyledik” dedi. FULYA’DA KİRALAMALARI 25 YIL YAPMIŞLAR Arat şöyle devam etti: “Akaretler’i 2044’e kadar kiralıyorlardı. Fulya’da biliyorsunuz 25 yıllık kiralamalar yapıldı. Biz bu tüzükte diyoruz ki yönetim kurulları gayri menkullerimizi 10 yıldan fazla kiralayamaz. Beşiktaş mallarını tek tek geri alacak. Haksızlığa son verecek Beşiktaş. Dün Beşiktaş Belediye Başkanı ile konuştum. Kiradaki 1903 Mehmet Üstünkaya Tesisleri boşaltılıyor. Çilekli Tesisleri’ni geri alacağız. YENİ ÜYE İÇİN REFERANS SAYISI 35 OLUYOR Her kurula minimun iki tane kadın üye şartı getiriliyor. Yeni üye için referans sayısı 35’e yükseltiliyor ki sahte imzalarla üye yapılamasın. Bu kulüpten elinizi çekin. 5751 üye tüzüğe aykırı ve şüpheli olarak üye yapılmış. Beşiktaş’ta yönetimi Beşiktaş’ın kendisi seçecektir. Gruplardan kimse medet ummasın. Son 23 yılda yaşananlar bir daha yaşanmayacak. Beşiktaş’ta bundan sonra herkes konuşacak. Beşiktaş halkın takımıdır, genel kurulumuz ne derse o olur. “ hurriyet