Hydra Aracıyla Kaba Kuvvet Saldırısı

Rıdvankaya

Uzman Üye
Web sitesi
github.com
Hydra Aracıyla Kaba Kuvvet Saldırısı
Aşağıdaki işlem adımlarına göre hydra aracını kullanarak 192.168.138.128 IP adresine sahip cihazın SSH servisinin kullanıcı adını (root) ve parolasını (1234) elde etmek için kaba kuvvet saldırısı gerçekleştiriniz.
1. Adım: Hydra aracını Kali Linux işletim sisteminde Uygulamalar, Kali Linux, Password Attacks, Online Attacks, hydra yolunu kullanarak açınız.
2. Adım:parola saldırısı için ihtiyaç duyulan kelime listesini, yazı hazırlama editörünü kullanarak (Vim, Nano vb.) içinde parolalar ve kullanıcı adları olacak şekilde iki farklı dosya hâlinde hazırlayınız ve kullanıcı adlarını “users.txt”, parolaları “pass.txt” olarak masaüstüne kaydediniz.
3. Adım: Kali işletim sistemi terminalini kullanarak aşağıda belirtilen komutları giriniz ve kelime listesinin doğruluğunu kontrol ediniz.
root@Kali: cd Desktop
root@Kali:/Desktop more users.txt
root@Kali:/Desktop more pass.txt
4. Adım: Hydra aracına kelime listesinin kontrolünü sağladıktan sonra yapılacak saldırı ile ilgili komutu giriniz.
root@Kali:/Desktop hydra -L users.txt –P pass.txt 192.168.138.128 ssh
5. Adım: Saldırı sonucunda kelime listesinde doğru kullanıcı adı ve şifresi eşleştiğinde saldırı başarılı olacaktır. Saldırı sonucunu görüntüleyiniz.