İLK LAKROS KADIN TAKIMI MUĞLA’DA KURULACAK

şerbetçi

Member
Türkiye’nin ilk Lakros Kadın takımını Muğla ilinde Ege Yıldızları Spor Kulübünde kurulacak.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Yönetim Kurulu, Los Angeles 2028 programı için Organizasyon Komitesi tarafından önerilen beş ek sporu onayladı. Kriket, beyzbol ve softball, bayrak futbolu, lakross ve squash hepsi IOC Yönetim Kurulu’ndan gerekli desteği aldı.

“ÇALIŞMALARA ÖNCEDEN BAŞLAMIŞTIK”

Bu karar ile ilgili konuşan Ege Yıldızları Spor Kulübü Başkanı Serkan Şen, “5 Bayrak Futbolu, Kriket ve Softbol’un Olimpiyatlarda yer alacağını bildiğimizden bu branşların malzemelerini temin edip Spor Kulübümüzde çalışmalara başlamıştık. Lakros branşında ise malzemeleri İngiltere Londra’dan getirtip ilk tanıtımımızı yapmıştık Uluslararası Olimpiyat Komitesi’nin aldığı karar sonrası Lakros takımımızı da oluşturduk, bu alanda da Türkiye’nin ilk Lakros Kadın takımını Muğla ilinde Ege Yıldızları Spor Kulübünde kurduğumuz için çok mutluyum, Muğla’lı kızlarımız bu tarz sopalı sporlara karşı çok yetenekliler onlara güveniyorum.” Dedi.

LAKROS SPORU NEDİR?

Lakros, her oyuncunun ufak ve sert plastikten yapılmış topu taşıyabilecekleri ve ucunda bir ağ olan sopalarla oynadığı, amacı topu karşı takımın kalesine sokmak olan bir takım sporudur. Oyun değişik kategorilerde farklı sayıda oyuncudan oluşan takımlarla oynanır.

İLK LAKROS KADIN TAKIMI MUĞLA’DA KURULACAK yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.