Kali Linux İşletim Sistemindeki Ettercap Aracını Kullanarak ARP Zehirlemesi Saldırısını Yapma

Rıdvankaya

Uzman Üye
Web sitesi
github.com
Kali Linux İşletim Sistemindeki Ettercap Aracını Kullanarak ARP Zehirlemesi Saldırısını Yapma
Aşağıdaki işlem adımlarına göre Kali içindeki ettercap aracını kullanarak hedef ARP tablolarını ele geçiriniz.
1. Adım: Kali Linux’a ilgili adaptör bağlantısını yaptıktan sonra iwconfig komutu ile arabirimleri görünüz.
2. Adım: Komut satırına sudo airmong-ng start wlan0 yazarak ağ arabirim kartını monitör moda geçiriniz.
3. Adım: ARP spoofing yapmak için komut satırına ettercap -G yazınız veya Applications menüsünden Sniffing/Spoofing > ettercap-graphical seçiniz.
4. Adım: Ettercap ekranının Setup bölümünde kablosuz ağ kartı kullanıyorsanız wlan0, sanal
makine içinde bir işletim sistemi hedef cihaz ise eth0 seçiniz.
5. Adım: Ağ kartı ayarlarından sonra host cihazlarını bulmak için tarama yapınız.
6. Adım: Hedef cihazların IP numaralarını ve MAC adreslerini listeleyiniz. Bu listeden 192.168.
1.1 (default gateway) seçerek Target1 butonunu tıklayınız.
7. Adım: Hedef cihaz IP numarasını seçerek Target2 butonunu tıklayınız.
8. Adım: Hedefleri belirledikten sonra sağ üst bölümden ARP poisoning kutucuğunu seçip atağı başlatınız.
9. Adım: Bu aşamalardan sonra bütün ağ trafiğinin bilgisayarınız üzerinden aktığını görünüz. Wireshark yazılımı ile kurban cihazın ağ ve internet üzerindeki trafiğini izleyiniz
.