Kaş Kaldırma İşlemi Yaptıranlar Daha Genç Hissettiriyor

şerbetçi

Member
Kendinizi daha genç hissetmek için yaptıracağınız estetik uygulamalarla hayata yeni görünümle devam edebilirsiniz. Yeni tekniklerle kaş kaldırma uygulamalarını yaptırarak daha iyi hissedebilir, yüz estetiğinde farklı seçenekleri de kullanabilirsiniz. Sıvı yüz germe gibi etkili uygulamalar sizi daha genç hissettirecektir.

Kaş Kaldırma İşlemi Nedir? Neden Sarkar?​

Kaş kaldırmayı tanımlayan en kısa ifade, kaşları aşağıda görünümden kurtaran uygulamaları gerçekleştirmektir. Yaş ve diğer fiziksel etkenler nedeniyle kaşlarda deformasyon oluşabileceği için kaldırma işlemi de sağlanmış olur.

Kaş Kaldırma Kimlere Yapılır?​

Yüz bölgesinde özellikle kaş kısımları sarkık olanlar bu işlem için uzmanlara başvurabilmektedir. Sarkmaların olduğu yaşlar kaş kaldırma için genç yaşlara göre daha uygundur. Ancak kaza gibi etkenlerle sarkmalar varsa daha farklı operasyonlar da gerçekleşebilir.

Kaş Kaldırma Nedir? Kaş Kaldırma Yöntemleri Nelerdir?​

Olağan hizasından daha aşağıda duran kaşa yapılan estetik uygulamalar, kaş kaldırmanın genel tanımıdır. Kaşın eski haline getirilmesi veya daha yukarıya kaldırılması için, askı tekniği, ameliyatsız botoks gibi uygulamalar yaygın şekilde kullanılır.

Ameliyatsız Kaş Kaldırma Teknikleri​

Yüze estetik yaptırmak isteyenleri yakından ilgilendiren kaş kaldırmanın operasyonsuz hali de bulunmaktadır. Dolgu tekniği kaş kaldırma sürecinde en yaygın olanlardan biridir. Dolgu ile kaşlar eskisine göre daha yukarıda ve şekilli duracaktır. Botoks da benzer etki yaratmakta ve ortalama 6 ay boyunca etkisini sürdürmektedir. Daha kalıcı iple askı tekniğini de kullanarak avantaj sağlayabilirsiniz.

Sıvı Yüz Germe Nedir? Nasıl Yapılır?​

Yüz bölgesinde germe yöntemleri vardır ve bunlardan biri de sıvı yüz germedir. Bu ismi almasının nedeni olarak sıvı yüz germe tekniğinin kullanımı ön görülebilir. Çünkü sıvı kullanılarak gerçekleşen bir yüz estetiğidir. Kırışıklıkları giderici hyaluronik asit, hedeflenen yere sınırlı anestezi ile uygulanır.

Sıvı Yüz Germe Tedavisi Yüzün Hangi Bölgelerine Uygulanır?​

Yüz bölgesinde hangi kısımlara hyaluronik asit enjekte edileceğine uzmanınızla beraber karar verebilirsiniz. İşaretlemeler öncesi genel değerlendirmeler faydalı olacaktır.

Sıvı Yüz Germe Tedavisini Kimler Yaptırabilir?​

Yüze enjeksiyon konusunda bir sorun olmayacağı ön görülen herkese gerçekleştirilebilmektedir. Kırışma, sarkık gıdı bölgesi vs. olanlar sıvı yüz germe talep edebilecektir. 18 yaş altında olanların, çok zorunlu durumlar olmadığı sürece estetik yaptırması çok uygun görülmemektedir.

Sıvı Yüz Germenin Etkileri ve Faydaları Nelerdir?​

Kırışıklıklar size ağır geliyorsa, genç hissetmek istediğinizde estetik uygulamalara başvurabilirsiniz. Yaptıracağınız sıvı yüz germe işlemi de daha yenilenmiş bir yüz görünümü sağlayacağı için psikolojik açıdan olumlu sonuçlar sağlar. Yüzde sarkan bölgeler gerileceği için belirgin yüz hatları oluşacaktır.

Ben Aldırma Nedir?​

Ben, ciltte oluşan birikintiler olarak bazen estetik ihtiyaçlara neden olabilmektedir. Beni yok etme işlemine de ben aldırma ismi verilir. Beni teknik açıdan yok etmek için bazı uygulamalar devreye sokulmakta-, bu sayede pürüzsüz görünüm elde edilmektedir.

Ben Aldırma Operasyonu Neden Yapılır?​

Cerrahi operasyonla ben aldırmanın yapılma nedeni sağlık ve estetik amaçlarla gerçekleşebilmektedir. Kötü huylu ben varsa alınması gerekir. Estetik olarak da istenmeyen benler olduğunda ben aldırma süreci tamamlanır. Kişisel duruma ve kriterlere göre benlerin neden aldırılacağı değişebilmektedir. Yüzde çok sayıda ben olması etkili bir neden olabilmektedir.

Kimler Ben Aldırabilir?​

Benleri alınması gereken, sağlık riski taşıyan, estetik kaygıları olan kişiler ben aldırabilir. Duruma göre yaş sınırı değişebilmektedir.

Ben Aldırma Yöntemleri Nelerdir?​

En yaygın ben aldırma yöntemleri, dondurma ve lazerle yapılan işlemlerdir. Lazerle birlikte ağrısız ve hızlı bir şekilde ben aldırma işleminden verim alırsınız. Lokal anestezi uygulanacağı için dondurularak yapılan ben aldırmanın da sıkça talep görmesi dikkat çekmektedir.

Kaş Kaldırma İşlemi Yaptıranlar Daha Genç Hissettiriyor yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.