KULA KULLUK DEĞİL, MAHALLEYE MUHTARLIK

şerbetçi

Member
kula-kulluk-degil-mahalleye-muhtarlik.jpg

31 Mart 2024 yerel seçimlerinin yaklaştığı şu günlerde hem mahalle muhtar adayları da belli olmaya başladı. Mevcut Esentepe mahalle muhtarı Ramazan Kula’da adaylığını açıklayanlar arasında yer alıyor. Kula göreve geldiği günden beri yaptığı çalışmalarla adından söz ettirmeye devam ediyor.

Yaptığı çalışmalar arasında hem ev hanımlarına yönelik kurslar, hem çocuklar için aktiviteler düzenliyor. Ev hanımları için Kartal Halk Eğitim Merkezi ile anlaşarak dikiş ve nakış kursu eğitimi almalarını sağlayan Kula çocuklar için muhtarlıkta kurduğu kütüphanesinde kitabını getir çikolatanı götür kampanyasını gerçekleştirerek kitap alışkanlığının kazanılması için çalışmalar gerçekleştirdi.

İhtiyacı olan vatandaşlara kıyafet, kırtasiye, oyuncak, gelinlik, kaynak kitapları, kumanya, meyve ve sebze hatta kırmızı et dağıtımı yaparak evlerde bir tencere kaynamasına yardımcı oluyor. Bunların yanı sıra hasta yatağı, maması, bezi, yürüteç, baston, tekerlekli sandalye, medikal cihazları temin edilmesi için çalışmalar gerçekleştiriyor.

Muhtarlık olarak işsiz olan mahalle sakinlerine ise saç bakım kursu, el becerisi kursu, aşçılık kursu ve meslek edindirme kursları almaları için çalışmalar gerçekleştirdi.

Vefat duyurusu, iş ilanları, düğün duyurusu, mevlit duyurusu ve kayıp ilanı duyurusu yaparak mahalle sakinlerini yapılacak olan etkinliklerden haberdar etmek. Kan bağışı kampanyası, kültürel gezi, atık yağ ve pil depolama, personel temini ve metruk binaların yıkım çalışmalarını mahalle sakinlerinin de desteği ile gerçekleştirdi.

4 yıldır Esentepe mahallesinde gerçekleştirdiği çalışmalarda sen, ben ayrımı yapmadan kararlı ve azimli bir duruşla 2024 yerel seçimlerinde yeniden Esentepe mahalle muhtarı ADAYI olduğunu açıkladı.

Ramazan Kula Kimdir?

1976 Eskişehir doğumlu iki çocuk babası olan Ramazan Kula 47 yıldır Esentepe mahallesinde ikamet etmektedir. Ayrıca 27 yıldır Esentepe mahallesinde esnaf olan Kula lise mezunudur.

Herkesin yardımlaştığı yerde işler yarım kalmaz.

2024 yerel seçimlerinde Esentepe mahalle sakinlerinin desteğini bekliyorum…

24325d09-20b8-41d6-8e54-1be6baf49a33.jpeg