Mehmet Demirkol derbi favorisini açıkladı!

Trendyol Süper Ligi'nin 27.haftasında deplasmanda Galatasaray'a 2-1 mağlup olan Antalyaspor'un oyununu beğendiğini söyleyen Mehmet Demirkol, "Antalyaspor'un ilk yarıda Prag'a örnek aldığını söylemek lazım. Merkezi çok iyi kapattılar. Normalde ben Antalya maçlarını izlediğimde Saric'i çok beğenirim ama orta sahadaki herkes Saric'den daha iyi oynadı. Hayran kaldım diyebilirim" yorumunu yaptı. "Ayağa vuruyor ama yeterli mi o tartışılır" Galatasaray'ın 12. dakikada Tete'nin yerde kalmasıyla kazandığı penaltı hakkında yorum yapan 54 yaşındaki yorumcu, "Tete'nin penaltı pozisyonunda ayağa vuruyor ama yeterli mi o tartışılır. Ülkemizde 'Vuruyor abi ver artık' deniliyor. İngiltere'de verilir miydi bilmiyorum ama ülkemizde standart bu" ifadelerini kullandı. Beşiktaş - Galatasaray maçının favorisini açıklayan Demirkol, dev derbide favori olan takımı şu cümlelerle açıkladı: "Tabii ki de Galatasaray önde derbide. Çünkü karşında eleştirilen ama oyuncularını koruyarak oyun seviyesini bambaşka bir seviyeye çıkaran bir takım var." "BEŞİKTAŞ ELBETTE KAZANABİLİR AMA..." Beşiktaş'ın iç saha avantajı ile maçı kazanabilme ihtimalinin de olduğunu belirten tecrübeli isim, "Kendi sahanda elbette kazanabilirsin ama biz bu derbinin favorisi Beşiktaş diyebilir miyiz? Haksızlık olmaz mı Galatasaray'ın 1,5 yılına?" diye konuştu. "BAMBAŞKA BİR ORTA SAHA SEVİYESİNE ÇIKARDI" Beşiktaş'ın ideal orta sahasını açıklayan Mehmet Demirkol, Amir Hadziahmetovic ile daha iyi bir orta saha kurgusu kurulabileceğini iletti. Ünlü yorumcu, "Beşiktaş, Amir Hadziahmetovic ve Al Musrati orta sahası ile bambaşka bir ota saha seviyesine çıkardı. Derbide ise şu an Salih ve Al Musrati daha mantıklı geliyor bana. Galatasaray baskıyla başlar maça" açıklamasını yaptı. "Herkesin haklı olduğu bir skandaldayız" Galatasaray'ın maçının Pazar günü olsaydı o gün cezanın açıklanacağını söyleyen ünlü yorumcu, Fenerbahçe'de de Fred'de bu tarz bir karar olduğunu "Başından sonuna kadar ve herkesin haklı olduğu bir skandaldayız. Yeterli görüntü var diyorsan, bunu açık açık anlatman lazım ve 1 maç olmaz bu ceza. Fred'de de olduğu 3 maçtı sonra Süper Kupa'da oynayamayacaktı Fred. 2 maça indirdiler cezayı. Eğer Galatasaray Pazar günü oynasaydı Pazar günü açıklanacaktı ceza ve Beşiktaş maçında oynatmak için 1 maç vereceklerdi" cümleleriyle açıkladı. "Hakem nasıl iyi olabilir ki?" Türkiye Futbol Federasyonunun başarısız bir yönetim sergilediğini söyleyen ve hakemlerin bu kaos ortamında başarılı olmasının beklenemeyeceğini kaydeden ünlü yorumcu, "Federasyon böyle davranırken hakem nasıl iyi olabilir ki? Fenerbahçe ve Galatasaray taraftarlarının 50 bin kişinin 'Biz şampiyon olacağız, önümüze geçemezsiniz' dediği yerde nasıl iyi olabilirsin ki?" diye konuştu. "Hiçbir kulüp istemiyor artık" Türkiye Futbol Federasyonu başkanı Mehmet Büyükekşi ve yönetiminin hiçbir kulüp tarafından istenmediğini söyleyen Mehmet Demirkol, "Bu görevde kalma aşkı inanılmaz ya. Hiçbir kulüp istemiyor artık. Kendisi zamanında 'Keşke 3 farklı şampiyon çıkarabilsek' demişti ama o zamanda rekabet olmuyor" yorumunu yaptı. (Ajansspor)