Nihat Kahveci'den Beşiktaş-Lugano maçı sonrası çarpıcı iddia: 'Rafa Silva, çok ayıp...'

RÖVANŞ ALINDI UEFA Avrupa Ligi'nde play-turu ikinci maçında Beşiktaş, İsviçre temsilcisi Lugano'yu ağırladı. 3-3'ün rövanşında siyah-beyazlılar rakibini 5-1'lik skorla devirerek Avrupa Ligi'nde yoluna devam etti. GOL ŞOVU Beşiktaş'a galibiyeti getiren golleri 7 ile 71. dakikalarda Ciro Immobile, 65. dakikada Gedson Fernandes, 70. dakikada Rafa Silva ve 90+2. dakikada Salih Uçan kaydetti. Lugano'nun tek golü 59. dakikada Shkelqim Vladi'den geldi. Bu sonuçla Beşiktaş UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara kalırken, İsviçre temsilcisi UEFA Konferans Ligi'nde yoluna devam edecek. DİKKAT ÇEKEN SÖZLER Maçın ardından Kontraspor YouTube kanalında yorumlarda bulunan Nihat Kahveci Beşiktaş hakkında dikkat çeken ifadeler kullanırken, Rafa Silva hakkında çarpıcı bir iddiada bulundu. İşte Kahveci'nin açıklamalarından satır başları: 'ÖYLE PAYLAŞIM YAPMAYACAKSIN' " '5’iktaş' maçın özeti. Lugano tarafı, 'Geçen sene Beşiktaş’a 8 dakikada 3 gol attık' böyle paylaşım yapmayacaksın. Onun karşılığını sana 5 dakikada 3 golle verir. Hem de ne gollerle verir." 'BÖYLE MAÇ HATIRLAMIYORUM' "Hayatımda son dönemde bir maçtan bu kadar keyif aldığımı hatırlamıyorum. Hiçbir abartım yok. Atılan goller üçgenler. dörtgenler, beşgenler, altıgenler, çemberler… geometrinin içinde olan her şekilde olan ataklar… birbirinden güzel goller…" 'RAFA SİLVA AYIP' "Rafa Silva, ayıp… Silva bu sene oynadığı her maça damga vurdu, bu maça da damga vurdu Halı sahaya çağır maça damga vurur. Toprak sahaya çağır damga vurur. Mahalle maçına damga vurur… Ben son dönemde böyle bir katkı sağlayan, oyunun her yerinde olan bir oyuncu görmedim." ÖVGÜLER YAĞDIRDI "Deplasmandaki asistini mi öveyim, Bugün Semih’in verdiği pasta tekte Gedson'a bıraktığı pası mı öveyim, attığı goldeki sakinliği, topu diplemesini mi öveyim, defansa yardımını mı öveyim, özverisini mi öveyim, temposunu mu öveyim, aidiyet duygusunu mu öveyim…" TALİSCA İDDİASI "Rafa Silva'yı her şekilde övebilirim. Gidişat Rafa Silva, Talisca'yı geçer. Talisca, işin defansif tarafında da yoktu. Rafa oralarda da iyi. Nazar değmesin. Böyle keyifli bir maç izlemedim. Hagi'yi Galatasaray'da, Alex'i Fenerbahçe'de kimse kolay kolay geçemeyecek ama Rafa Silva, Talisca'yı geçer. Kimse abartıyor falan demeyin. Hak ediyor bu övgüleri."