ÖLÜM YOLU

şerbetçi

Member
Yıllardır yazıyorum.. Ortaca Dalyan yolunu. Yaklaşık 10 km lik yol kontrolsüz bir yol diye. Hiç mi kontrol yok. Tabi ki var arada sırada havadan karadan denetleniyor. Bazen Jandarma trafikçi arkadaşlar radar koyuyor çevirme yapıyor. Ama nereye kadar . Ekiplerin bütün gün orada yatıp kalkması mı lazım? Onlarca insan öldü. Yüzlerce maddi hasarlı kaza oldu. Bir o kadar insan sakat kaldı. Kısacası ben o yola bu nedenle ÖLÜM YOLU diyorum. Kural tanımayanların yolu oldu bu yol. Bisiklet yollarına ve yaya kaldırımlarına gelişi güzel park edilen araçlar mı ararsın? Ehliyetsiz motor sürücülerimi ararsın. Kask mask zaten hak getire bir motorda çoluk çocuk en az üç kişi seyir halinde. Gerçi onlara da hak veriyorum tek ulaşım araçları motorlar. Ama neden dikkatli ve kurallara uygun binilmiyor o ayrı konu. Aynı aileden onlarca can gitmedi mi motor kazalarında. Ders de almıyoruz. Ya otomobilin kadrajını 250 km'ye dayayıp resim atanlar. Hız yüzünden ışıklarda duramayan sürücüler. Gelişi güzel seyreden traktörler. Yaya geçitlerinden dönmeye çalışan araçlar. Ağır vasıtalar.. Kısacası bu yol denetimle düzelmez. Daha çok canlar alacak gibi. Bence tek çaresi var EDS ve güvenlik kameralarıyla kontrol altına alınması. Muğla Büyük Şehir Belediyesi bu yolda neden önlem almaz benimde aklım almıyor. Ben yazmaktan bıktım onlar okumaktan bıkmadı. Bir kez olsun cevap veren açıklama ihtiyacı da duymadılar. Şimdi buradan Ortaca CHP İlçe Başkanı Sayın Evren Tezcan’a sesleniyorum. Hani, ‘’söz verdiğimiz gibi MBB nin Ortaca’da ki her işini takip ediyorum’’ diyor ya. MBB Ortaca Dalyan yolunu neden önemsemiyor neden bu yola bir EDS sistemi yapılmıyor? Veya bu yolla hangi birim ilgilenmeli ve bu ölümlerin önüne kim nasıl geçecek. Bu yola kamera sistemi takılması için daha kaç kişi ölmeli bunun bir sayısı mı var da o kota dolsun diye mi bekleniyor. Önümüzde yerel seçimler var. Hangi partiden olursa olsun. Tüm iyi niyetimle Ortaca’lılar adına soruyorum ve cevap bekliyorum. Bu yolla ilgili bir düşünceniz varmı?