"Onana'nın Beşiktaş'taki raf ömrü doldu"

İşte Pehlivan’ın açıklamaları: “BEŞİKTAŞ YÜKSELİŞE GEÇECEK” Beşiktaş’ta transferlerin gecikmesi, yöneticiler arasında yaşanan sıkıntılar, taraftarla yönetim arasındaki iletişimsizlik gibi sebepler Beşiktaş’ın sezona istediği gibi başlayamamasına sebep oldu fakat buna rağmen özellikle Konferans Ligi’nde kusursuz bir başlangıca imza atıldı. 3-0’lık ağır Trabzonspor yenilgisi moralleri bozarken, Mert Günok’un çok başarılı performansı olmasa Brugge deplasmanında da çok farklı bir skorla dönülebilir, Beşiktaş adına büyük bir kırılma yaşanabilirdi. Mert Günok orada önemli performansıyla Beşiktaş’ı ayakta tuttu ve Brugge deplasmanından alınan puan sonrasında Beşiktaş, Kayserispor gibi ligin dirençli takımlarından biri karşısında 1-0 geriye düştüğü maçı iyi bir oyunla çevirmeyi ve galibiyeti almayı bildi. Ben Beşiktaş’ın ligin bundan sonraki kısmında yükselişe geçeceğini düşünüyorum. “ŞENOL GÜNEŞ FORMA ADALETİNİ GÖSTERDİ” Beşiktaş’ta Trabzonspor maçında beklenen performansı ortaya koyamayan Rosier ve Rebic kulübeye çekilmişti. Gedson sakatlığından dolayı riske edilmedi. Amartey yerine Bailly – Colley ikilisini gördük. Cenk Tosun Brugge maçında golle geri döndü, Beşiktaş için çok önemli bir güç. Rosier ve Rebic’in isteneni veremediği zamanlarda Şenol Hoca’nın en büyük kozu Onur Bulut ve Cenk Tosun. Belki solda Masuaku için de bir dinlendirme düşünülebilirdi ancak Beşiktaş’ın sol bekte ne yazık ki sağdaki Onur Bulut kadar net bir rotasyonu yok. Orta sahada Chamberlain ve Bakhtiyar ile ideal dediğimiz Amir – Salih – Gedson kurgusu da yedekleniyor. Şenol Hoca bu derinliği kullanarak Kayserispor maçında oyunculara forma adaletini de göstermiş oldu. “ŞENOL HOCA EN BÜYÜK TRANSFERİ YAPTI” Beşiktaş’ta herkesin en büyük beklentisi Rachid Ghezzal’i yeniden sahada görebilmekti, bunu da Kayserispor maçında gördük. İyi bir Ghezzal benim için halen Beşiktaş’ın, hatta ligimizin en değerli oyuncularından biri. Kayserispor maçında Ghezzal’i iyi gördüm. Ghezzal’in bu şekilde iyi dönmesinde en önemli payın Şenol Hoca’ya ait olduğunu düşünüyorum. Hoca Ghezzal sürecini çok iyi yönetti. Doğru zamanı bekledi, ufak süreler vererek doğru hazırladı, oynamadığı süre içerisinde medyayı yönetti, taraftarın gazını aldı ve Ghezzal’in yıpranmasını, eleştiri almasını da olabildiğince engelledi ve bütün bunların sonucunda Ghezzal bugün yeniden Beşiktaş formasıyla sahada. Şenol Hoca bir transfer daha yapmış oldu, hem de en önemli transferi yaptı. Ghezzal Şenol Hoca’ya ne kadar minnet duysa yeridir. “ONANA’NIN BEŞİKTAŞ’TAKİ RAF ÖMRÜ DOLDU” Beşiktaş’ta yeni transferler çok tartışılıyor, bunların en çok konuşulanı da Jean Onana. Onana’nın Beşiktaş’taki raf ömrü ne yazık ki çok erken doldu. Yeni transfer edilmiş bir oyuncu için, henüz birkaç hafta içinde kiralık gönderme seçeneğini gündeme alıyorsanız o oyuncudan artık katkı bekleyemezsiniz. Tribünlerle arasındaki iletişimin de tamamen kopuk olduğunu, onarılamayacağını düşünüyorum. Henüz çok erken olmasına karşın Beşiktaşlılar Onana’ya başarısız bir transfer olarak bakıyor. Halbuki her sezon, yalnızca Beşiktaş’ta değil, hedefe oynayan ve daha fazla transfer yapan büyük takımlarda 1-2 transferde başarısızlık olabilir. Beşiktaş’ın bu sezonki transferlerine bakarsak Rashica başarısız bir transfer değil, Amartey başarısız bir transfer değil, Bailly Beşiktaş’ın elindeki bana gmre en iyi stoper. Chamberlain gayet iyi oynuyor. Bailly savunmadaki sorunları giderirken Chamberlain de orta sahadaki yaratıcılık görevini üstleniyor. Cenk geldi, Ghezzal geldi, bundan sonra özellikle hücumda çok daha güçlü bir Beşiktaş olacak. “ADANA DEMİR’İ BÖYLE YAKALAMIŞKEN…” Kasımpaşa – Adana Demirspor maçını statta izledim. Adana Demirspor’un gördüğü kırmızı kartların Beşiktaş maçına da yansımaları olacak. Kalede 3 kalecisi yok, Vedat Karakuş oynayacak. Fakat bence özellikle Rodriguez, Adana Demirspor için çok daha önemli bir eksik. Geriden oyun kurulumunda takıma çok önemli katkı sağlayan bir oyuncu. Bunun yanında Balotelli başta olmak üzere yeni transferler de Beşiktaş karşısında forma giyemeyecek. Adana Demirspor güçlü bir takım, zor bir deplasman. Demirspor’u böyle yakalamak Beşiktaş için önemli bir avantaj. Beşiktaş rakibini bu kadar eksik yakalamışken Adana’da kazanıp hem moral motivasyonunu yukarı çekmeli, hem de ligdeki çıkışını başlatmalı. ************ ÖZEL RÖPORTAJ