PFDK'den kulüplere rekor ceza!

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK) sezon başından bu yana en çok cezayı 8 milyon 77 bin lirayla Fenerbahçe'ye verirken, Fenerbahçe'nin ardından en fazla ceza alan kulüp Beşiktaş oldu. Siyah-beyazlılara toplamda 8 milyon 4 bin liralık ceza verildi. Beşiktaş'ta başkan ve yöneticilerin sebep olduğu ceza miktarı 4 milyon lira Tahkim Kurulu tarafından cezası 1 milyon 200 bin lira indirilen siyah-beyazlılara toplamda 6 milyon 804 bin lira ceza kesildi. Siyah-beyazlı kulübe cezanın 3 milyon 968 bin liralık bölümü; çirkin ve kötü tezahürat, taraftarlarının neden olduğu saha olayları ve merdiven boşluklarının boş bırakılmaması sebebiyle verildi. Beşiktaş'ta bir önceki başkan Ahmet Nur Çebi'ye 3 seferde toplam 1 milyon lira ceza verilirken, eski yöneticiler Engin Baltacı ve Emre Kocadağ'a ise 3 seferde toplam 1 milyon lira ceza kesildi. Beşiktaş'ın yeni yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar'a da 200 bin lira ceza verildi. Siyah-beyazlılarda kulüp başkanı ve yöneticilere toplamda 2 milyon 200 bin liralık ceza verilirken, başkan ve yöneticilerin açıklamaları sebebiyle kulübe de toplamda 1 milyon 800 bin liralık ceza kesildi. Eski başkan Ahmet Nur Çebi'ye 200 bin lira, eski yönetim kurulu üyesi Emre Kocadağ'a 200 bin lira, mevcut yönetim kurulu üyesi Feyyaz Uçar'a da 200 bin lira olmak üzere toplam 600 bin lira ceza indirimi uygulandı. Yöneticilerin yaptığı açıklamalar sebebiyle kulübe kesilen 1 milyon 800 bin liralık cezada da toplamda 600 bin liralık indirime gidildi. | Sporx