Serpil Torunoğulları’nın Şiir Kitabının İmza Gününe Yoğun İlgi Oldu

şerbetçi

Member
Fethiyespor ve Fethiye Otelciler Birliği eski başkanlarından turizmci Yavuz Torunoğulları’nın eşi Serpil Barın Torunoğulları, ‘’Telaşsız Mavi’’ isimli 2’inci şiir kitabının tanıtım ve imza gününe yoğun ilgi oldu.

‘Pijamalı Şiirler’ isimli şiir kitabının ardından yeni şiir kitabı ‘’Telaşsız Mavi’’ isimli bu şiir kitabının Orka Butik Hotel bahçesindeki tanıtım ve imza gününe büyük ilgi olurken, kitaptan elde edilecek gelirin tamamının Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlanacağı açıklandı. Serpil Barın Torunoğulları’nın ‘Telaşsız Mavi’ isimli kitabının tanıtım ve imza gününe Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca eşi Çiğdem Karaca ile birlikte katılırken, sanatçı Onur Akın da eşi Gülşah Singar ile katıldı. Etkinliğe ayrıca Fethiye İlçe Jandarma Komutanı Mustafa Çiçek, Çağdaş Yaşamı Destekleme derneği Başkanı Canan İzmirli, Fethiye Edebiyat Gurubu Başkanı Coşkun Karabulut, FEFSAD Başkanı Canan Tor, Fethiye Belediye Meclis Üyesi Nurettin Metin Sevinç’in yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. ‘Pijamalı Şiirler’ kitabının ardından 2 yıldır yaşadığı Hollanda’da ‘Telaşsız Mavi’ isimli kitabı için hazırlık yapan Şair Serpil Barın Torunoğulları’nın kitap tanıtım ve imza gününde oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Orka Butik Hotel bahçesindeki kokteyli tanıtım ve imza gününde Şair Serpil Barın Torunoğulları, hem kitaplarını imzaladı hem de davetlilerle tek tek fotoğraf çektirdi.

Sempatik hareketleriyle turizmci eşi Yavuz Torunoğulları ile birlikte misafirleri ile de yakından ilgilenen Şair Serpil Torunoğulları, bu ikinci kitabına bu kadar çok ilgi beklemediğini, böylesine bir ilgi karşısında 3.kitap hazırlıklarına da başlayacağını belirtti. Bu arada Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Başkanı Canan İzmirli, Şair Serpil Barın Torunoğulları’na kitap geliri desteği için teşekkür ederek, kitap koymak için dokuma bir çanta hediye etti.

“Hayatım Boyunca Yazmaktan Çok Keyif Aldım”

Serpil Barın Torunoğulları, ‘’Benim için bu imza günü bir ilkti. Çünkü ilk kitabımda yapamadım. Çok heyecanlıyım. Bu kadar yoğun bir kalabalık beklemiyordum. En azından benim için yoğun bir kalabalık var. Şiirin bu kadar çok sevildiğini görmek de ayrıca keyif verdi. İyi ki bu imza gününü düzenlemişim. Hayatım boyunca yazmaktan çok keyif aldım. Devamı da gelecek diye düşünüyorum. Ne yazdığımın hiç önemi yok. Yazı dili benim için bir deşarj yöntemi oldu. ‘Pijamalı Şiirler’ daha çok 15-16 yaşlarımda yazdığım için o yaşlara hitap ediyordu. Ama ‘Telaşsız Mavi’ daha olgun kesime hitap ediyor ve daha farklı. Herkesin duygularına hitap edecek şekilde yazılmış bir kitap oldu. Kitapta 250-300 civarı şiirim var. Herkese keyifli okumalar diliyorum. İyi ki varsınız. Hepinizi çok seviyorum.’’ Dedi.

“İlerleyen Yıllarda Tekrar Bir Araya Gelebiliriz”

Yavuz Torunoğulları ise, ‘’Başkanımız Alim Karaca’ya ve tüm konuklara çok teşekkür ediyorum. Bizi hiç yalnız bırakmadılar. Eşimin böyle bir becerisi, yeteneği vardı. Bana göre 5 yıl aradan sonra bu 2. kitabı tecrübeyle birlikte daha değişik ve farklı bir şekilde ortaya çıktı. Yazmaya da devam ettiğine göre ilerleyen yıllarda tekrar bir araya gelebiliriz.’’ diye konuştu.

“Başarılarının Devamını Diliyorum”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, ‘’Beyleri de başarılı, eşleri de yine öyle. Torunoğulları ailesini sizler de biliyorsunuz. Sadece Fethiye’mizde değil, yurtdışında da yaptıkları yatırımlarla insanlık ve sanat adına ciddi destekleri olan bir aile. Bu nedenle kendilerine çok teşekkür ediyorum. Serpil hanımın da bu yönünü ilk defa görüyorum ve başarılarının devamını diliyorum. Onlarla birlikte olmaktan da son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum.’’ İfadelerini kullandı.

“İyi Bir Şair Olma Yolunda Emin Adımlarla İlerliyor”

Besteci ve yorumcu ünlü sanatçı Onur Akın, ‘’Çok güzel bir ortam. Bildiğim, tanıdığım insanlar hepsi de entelektüel insanlar. Çoğu da hayata, sanata, edebiyata ve şiire düşkün dostlarım. Serpil zaten artık 2. kitabını yayınladı. İyi bir şair olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. Bu serüvende şiir yolculuğunda Serpil Barın Torunoğulları’na başarılar diliyorum. 35 yılını sanata adamış, besteci ve yorumcu biri olarak onun yanındayız ve destekliyoruz.’’ İfadelerini kullandı.

Serpil Torunoğulları’nın Şiir Kitabının İmza Gününe Yoğun İlgi Oldu yazısı ilk önce Fethiye Gazetesi Haber Sitesi üzerinde ortaya çıktı.