'Sicil Kurulu'na istifa etmelerini söyledim'

Beşiktaş Başkanı Hasan Arat, Beşiktaş Jimnastik Kulübü'nün 1. Olağan Divan Kurulu Toplantısı'nda Sicil Kurulu'yla ilgili açıklamalarda bulundu. Hasan Arat, şu cümleleri kurdu: 'İnanılmaz bir dosya var Sicil Kurulu'nda! İmza falan yok! Yüzlerce evrak, dosya var. Bunları bana gösterdiler, hemen Noter çağırdım. Bütün bu evrakları, Sicil Kurulu Başkanı'na Noter ile teslim etmelerini söyledim. Yönetim Kurulu kararı ile Sicil Araştırma Kurulu kurup, Denetim Kurulu ile birlikte arkadaşları komisyona koyduk. Dosyaları bu kurula teslim ettik. Hiçbir üye imzası yok. Olan imzalar da sahte. Nasıl, iyi değil mi? Bari biraz farklı imza atsalarmış! Burası çok dramatik! Yazılım yapmışlar! Beşiktaş'ta paralel yapı oluşturmuşlar. Telefon numaranızı giriyorsunuz, telefonunuzda kaç tane Beşiktaşlı var çıkıyor. SİS diye bir yazılım. Aday olacak yöneticiye liste vermiyorsun, kendin kulüp içinde yazıcılık yapıyorsun. Dışarda paralel bir şey yapıyorsun. Yok öyle! Burası Beşiktaş! Sicil Kurulu'na istifa etmelerini söyledim. Daha ben söylemeden Erkan, Selahattin ve Bora istifa etti. Sicil Kurulu bu istifalar sonrası sanırım düştü. Düşmedi mi? Nasıl düşüyor, söyleyelim düşsün! Diğerleri de istifa etsin. Bunu yapanlar orada oturamaz!'