TORUNUNUN CENAZESİNİ BİSKÜVİ KUTUSUNDA TESLİM ETTİLER!

şerbetçi

Member
Manisa'da, kalp kapakçığı olmadığı için karnında hayatını kaybeden 23 haftalık erkek torununun cenazesini kutu içinde teslim alan dede Yaşar Koç (65), hastane yönetimine isyan etti. Koç, "Torunumu bisküvi kutusunda verdiler. Torunumu böyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi." dedi.

Şehzadeler ilçesinde yaşayan Özlem Koç (39), 15 Eylül'de hastalandı. 23 haftalık hamile olan Koç'un, kontrollerinde bebeğinin kalp kapakçığının olmadığı tespit edildi. Ardından bebek, anne karnında hayatını kaybetti. Koç'a aynı gün Manisa Celal Bayar Üniversitesi Hafsa Sultan Hastanesi'nde suni sancı verilerek doğum yaptırıldı. Erkek bebek, hastanenin morguna kaldırıldı.

Dede Yaşar Koç, torununun cenazesini almak istedi ve iddiaya göre hastane yönetimi tarafından torununun cenazesi bir kutu içinde teslim edildi. Yaşar Koç, önce savcılığa, ardından da torununun defin işleminin tamamlanmasının ardından Barbaros Şehit Özdemir Polis Merkezi Amirliği'ne giderek hastane yönetimi hakkında şikayette bulundu. Yaşananlar hakkında konuşan dede Koç, "Torunumu bisküvi kutusunun içerisinde verdiler. Buna çok üzüldüm. Yazık, günah bize. Bunun bir çözümü olmaz ise belki de insanları çöp poşetine koyup verecekler. Bu ülkede hayvan hakları var, hiç olmasa torunumun da hakkı olsun. Cenaze torbası yoksa beni yönlendirebilirlerdi. Torunumu öyle alınca dünyam başıma yıkıldı. Bu zamanda bisküvi kutusuna bir çocuğun konulması ağrıma gidiyor" dedi.

manisa.jpg

manisaa.jpg

Kaynak: DHA