Tugay Kerimoğlu Giovanni van Brockhorst ile anılarını anlattı.

Tugay Kerimoğlu: O zamanki İngilizcem şu ankinden çok iyi değildi ama van Bronckhorst güzel ve iyi adamdır, karakteri güzel iyidir, iyi niyetlidir bazen sert olduğunda çok agresif olduklarını da bilirim ama bu şiddet anlamında değil konuşma anlamında oyun aklı iyidir oynadığı dönemden biliyorum ama benim hayatımdaki özel yeri şudur: İngilizce konuşma şansına nail olamadığım o senelerde bana teker teker hiç üşenmeden bunu böyle yapman lazım, bunu şöyle söylemen lazım zaten sahada senin yapacakların bellidir onu anlatmamıza gerek yok saha içerisinde kullanacağın bazı terimler var onları bana anlatırdı. Hep ilgilenirdi benimle yani sahipleniyordu yani bu çok güzel bir şey. Bir Türk'sün gidiyorsun destek isteyeceğin nokta hani Türkün Türkten başka dostu yoktur deriz ama bazen işte bu tarz insanların da sahne aldığında kalbinin ne kadar güzel olduğunu görebildiğim noktalarda iyi ki takım arkadaşım oldu demişim, orada çok var arkadaşlarım benim sempatiktir sahada ve kenarda duruşu çok keyiflidir, rahatsız etmez sinirlendiğinde tepkisi %100 vardır ama benim hayatımda Rangers'a transfer olduktan sonra bana en fazla yardım edenlerden bir tanesidir.