Türkiye İttifak Partisi’ne Alanya’dan sürpriz isim

şerbetçi

Member
-Fatma Bedia UYAR

Türk siyasetine Demokrat Parti (DP) Kadın Kolları Genel Başkan Yardımcısı olarak başlayan, daha sonra bu görevinden ayrılan Alanyalı Avukat Ezgi Akgün Biber, 14 Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olan Sinan Oğan’a destek veren Türkiye İttifak Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı İlknur Tombul ile Ankara’da buluştu. 14 Mayıs seçiminde Cumhurbaşkanı adayı olan, 28 Mayıs seçiminde Cumhur İttifakı’na destek veren Sinan Oğan ile de görüşen Akgün Biber, “Sayın Sinan Oğan ikinci turda Cumhur İttifakı’nı desteklemeye karar verdiğinde en sert eleştirenlerden birisiydim. Bugün gelinen süreç, mevcut hükümetin göç hususu başta olmak üzere bir çok önemli meselede ve kadrolarında ki olumlu yöndeki değişimi Sayın Sinan Oğan’ın o günkü kararının Türkiye’nin çıkarları için ne denli önemli olduğunu ortaya koydu. Hiçbir ülkü, hiçbir dava Türkiye’nin çıkarlarının önünde değildir, olmamalıdır. Kendisini ve çok sevdiğim arkadaşım Türkiye İttifakı Partisi Kadın Kolları Genel Başkanı Amine İlknur Tombul’u ziyaret ettim. Ziyaretimde Sinan Bey’e “Sizi çok eleştirdim bana hakkınızı helal edin” dedim. Hakkını helal etti ve bizlerin siyasette var olmasının önemini vurguladı. Nazik misafirperverlikleri için teşekkür ederim” dedi.
Önümüzdeki günlerde Demokrat Parti üyeliğinden istifa ederek, Türkiye İttifak Partisi’ne katılacağı öğrenilen Akgün’ün yeni partisinde Genel Başkan Yardımcısı olacağı ifade ediliyor.