Steganografi Yöntemiyle Resim İçine Resim Gizleme

Rıdvankaya

Uzman Üye
Web sitesi
github.com
Steganografi Yöntemiyle Resim İçine Resim Gizleme
Aşağıdaki işlem adımlarına göre resim içine resim gizleme uygulamasını yapınız.
1. Adım: Web görüntüleyici üzerinden steganografi on-line web araçlarını aratınız ve ilgili web sitesini açınız.
2. Adım: “Hide image” butonuna basınız. Bu özellik, resim gizlemek için kullanılır.
3. Adım: “Cover image” başlığı altındaki “Dosya Seç” butonuna basınız ve ana resmi seçiniz. Seçilen resmin içine başka bir resim gizlenecektir.
4. Adım: “Secret image” butonu altındaki “Dosya Seç” butonuna basınız. Gizlemek istediğiniz resmi seçiniz.
5. Adım: Sağ taraftaki Hidden bits kısmı 1-7 arasında bir değer alır. En az anlamlı bitler üzerinden işlem yapmak için 1, daha anlamlı bitler üzerinden işlem yapmak için 7 seçilebilir ancak 1-7 arasındaki seçim 5 ve yukarısında ise resim gizlemesi mümkün olmayabilir. Bu nedenle Hidden bits:1 olarak seçiniz.
6. Adım: Gizleme işlemi tamamlanmıştır. Hazırlanan resim dosyasını “Download Full-size Image” butonuna basarak indiriniz.
7. Adım: İndirilen dosya içine gizlenen resmi bulabilmek için aynı on-line web sitesi kullanılabilir. Unhide image” butonuna tıklayınız. İstenirse arama motorunda diğer web araçları aratılarak farklı on-line araçlar da kullanılabilir.
8. Adım: İndirilen resim içine resim gizlenmiş dosyayı “Dosya Seç” butonu ile seçiniz. Bu sayede gizlenmiş resim ekranda görüntülenir. İstenilirse bu resim de indirilebilir.